Kosmiczna przewrotka Lewandowskiego w Kijowie, Bayern wygrywa grupę w LM

23.11.2021 20:41
Dynamo Kijów - Bayern Monachium NA ŻYWO Relacja LIVE i wynik meczu ONLINE

Bayern Monachium pokonał Dynamo Kijów 2:1 (2:0) w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Bawarczycy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie E. Ozdobą spotkania była bramka z przewrotki Roberta Lewandowskiego.

Przed meczem Dynamo - Bayern organizatorzy mieli sporo pracy, usuwając śnieg, który nawiedził Kijów. Na szczęście mecz zaczął się punktualnie. Bayern już w 2. minucie wysłał jasny sygnał przeciwnikom, ale piłka uderzona przez Goretzkę trafiła w Tolisso.

Po chwili na murawę wbiegł jeden z kibiców i gra została przerwana. Po wznowieniu rywalizacji Dynamo próbowało dłużej utrzymywać się przy piłce, nie pozwalając Bawarczykom na złapanie odpowiedniego rytmu. Jednak w 14. minucie fenomenalnym trafieniem popisał się Robert Lewandowski.

Gol z przewrotki Lewandowskiego [WIDEO]

Pavard zagrywał piłkę w pole karne, futbolówka odbiła się od Muellera, a reakcja Polaka była błyskawiczna. Lewandowski natychmiast złożył się do strzału z przewrotki i pokonał Buszczana. Dynamo zależało na doprowadzeniu do remisu, co prawie udało się w 29. minucie. Wówczas Manuel Neuer chciał wybić piłkę, ale ta podskoczyła w ostatniej chwili i odbiła się od słupka.

W 39. minucie Bujalski padł w polu karnym po starciu z Hernandezem. Powtórki pokazały, że piłkarz Dynama został nadepnięty w pełnym biegu przez zawodnika Bayernu, ale sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki. Przed przerwą wynik podwyższył Kingsley Coman, który po przepuszczeniu piłki przez Muellera, umieścił ją w siatce, uderzając z kilku metrów.

Po zmianie stron Dynamo odważnie atakowało Bayern. W 48. minucie Neuer nogą obronił strzał Szaparenki z kilku metrów, a po chwili gracz Dynama nieczysto trafił w futbolówkę. Cztery minuty później mogło być 2:2. Neuer miał olbrzymie problemy z obroną strzału z dystansu Sydorczuka. Do piłki dopadł Szaparenko, ale jego dobitka była niecelna.

Bayern wygrywa z Dynamem i triumfuje w grupie E LM

Wydawało się, że Bayern ma wszystko pod kontrolą, gdy Dynamo zdobyło bramkę kontaktową. W 70. minucie Cygankow świetnie dograł do wbiegającego w pole karne Harmasza, a ten płaskim strzałem pokonał Neuera. Goście do końca drżeli o wynik, a zawodnicy z Kijowa za wszelką cenę chcieli wywalczyć remis. Ostatecznie Bayern obronił wynik i zwyciężając 2:1, zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie E Ligi Mistrzów.

Dynamo Kijów - Bayern Monachium 1:2 (0:2)

Bramki: Robert Lewandowski (14), Kingslay Coman (42) -Denys Harmasz (70)

Dynamo Kijów: Heorhij Buszczan- Tomasz Kędziora (76. Oleksandr Karavaev), Illa Zabarny, Ołeksandr Syrota, Witalij Mykołenko - Serhij Sydorczuk, Mykoła Szaparenko- Wiktor Cyhankow, Witalij Bujalski, Carlos De Pena (46. Vitinho) - Illa Szkuryn (46. Denys Harmasz)

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Lucas Hernadez (46. Bouna Sarr), Tanguy Nianzou, Alphonso Davies - Corentin Tolisso, Leon Goretzka - Kingsley Coman (76. Marc Roca), Thomas Mueller, Leroy Sane - Robert Lewandowski