Zamknij

Bójka w trakcie meczu Ligi Mistrzów. Trzy czerwone kartki w pięć minut

08.12.2021 10:53
Porto - Atletico Bójka w trakcie meczu trzy czerwone kartki WIDEO
fot. PAP/EPA/JOSE COELHO

Trzy czerwone i dwie żółte kartki w przeciągu kilku minut pokazał sędzia meczu Porto - Atletico. Na boisku od początku iskrzyło, bo wynik meczu decydował o losie obu drużyn w Lidze Mistrzów. W drugiej połowie piłkarzom obu drużyn puściły nerwy na tyle, że trzech z nich musiało udać się do szatni. 

Liga Mistrzów. Jeśli o jakimś meczu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem można powiedzieć, że to spotkanie podwyższonego ryzyka, to z całą pewnością było nim starcie Atletico z Porto. Obie drużyny we wtorek były jeszcze w grze o awans do fazy pucharowej Champions League. Los Atleti i Porto zależał od wyniku spotkania, które te drużyny rozegrały ze sobą w ostatniej kolejce fazy grupowej.

Atletico do awansu potrzebowało zwycięstwa, a Porto remisu. Kumulacja emocji, które targały zawodnikami, miała miejsce w drugiej połowie meczu. W 67. minucie Yannick Ferreira Carrasco starł się z Otavio i przewrócił go na ziemię. Brazylijski pomocnik złapał się za twarz, a w jego obronie stanęli piłkarze i członkowie sztabu FC Porto.

FC Porto - Atletico. Trzy czerwone kartki w ciągu 5 minut

Na boisku doszło do bójki. Sędzia wyrzucił z boiska Carrasco, pokazał żółtą kartkę Correi i Pepe, a po chwili znów musiał wyciągać „asa kier”. Z boiska wyleciał Wendell, który uderzył łokciem Matheusa Cunhę. Czerwoną kartkę zobaczył też rezerwowy bramkarz Porto Agustin Marchesin.

Atletico pod sam koniec spotkania zdobyło drugiego gola i zapewniło sobie awans do fazy pucharowej. Colchoneros zakończyli grę w grupie na drugim miejscu w tabeli. Do lidera, Liverpoolu, tracili 11 punktów. FC Porto odpadło z Ligi Mistrzów i zagra w Lidze Europy. 

RadioZET.pl/PAB