Pique na ratunek, Barcelona łapie oddech w Lidze Mistrzów

20.10.2021 20:55
FC Barcelona - Dynamo Kijów na żywo: Relacja live i wynik online meczu LM

FC Barcelona w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrała u siebie z Dynamem Kijów 1:0. To jej pierwsze zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Trzy punkty zapewnił Dumie Katalonii Gerard Pique.

1. FC Barcelona - Dynamo Kijów: WYNIK
  2. FC Barcelona - Dynamo Kijów: WIDEO
  3. FC Barcelona - Dynamo Kijów: SKŁADY

Barcelona rozpoczęła tegoroczne rozgrywki w fatalnym stylu. Zespół Ronalda Koemana przegrał z Bayernem, a następnie poległ w starciu z Benfiką. Blaugrana nie tylko nie zgromadziła na swoim koncie ani jednego punktu, ale nie zdołała przy tym oddać żadnego celnego strzału na bramkę rywala. Rehabilitacja nadeszła w starciu z Dynamem.

FC Barcelona - Dynamo Kijów: WYNIK

Trener ekipy z Camp Nou nie zdecydował się wystawić w pierwszym składzie takich zawodników jak Sergio Aguero czy Ansu Fati. Grał za to Sergino Dest, który już na początku meczu mógł trafić do siatki, ale piłka po jego strzale z bliskiej odległości wylądowała w trybunach.

Prowadzenie Dumie Katalonii zapewnił Gerard Pique, który z wykorzystał dobre dośrodkowanie Jordiego Alby z lewej strony boiska.

FC Barcelona - Dynamo Kijów: WIDEO

Goście mieli ogromne problemy nie tylko ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola, ale w ogóle z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Po zmianie stron Ronald Koeman wprowadził na boisko m.in. Ansu Fatiego i Philippe Coutinho. Hiszpan już kilka chwil po wejściu na murawę stanął przed szansą na zdobycie gola, ale nie trafił po efektownym strzale z przewrotki.

Z biegiem minut Dynamo coraz mocniej naciskało, ale mimo że Tomasz Kędziora i spółka podchodzili pod pole karne rywala, brakowało im konkretów. Ostatecznie Barcelona "dowiozła" skromne prowadzenie do końca.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze stolicy Katalonii awansowała na trzecie miejsce w tabeli grupy E i wciąż liczy się w walce o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drugim spotkaniu tej grupy Benfica przegrała u siebie z Bayernem Monachium aż 0:4.

FC Barcelona - Dynamo Kijów: SKŁADY

FC Barcelona: Ter Stegen, Mingueza (min. 46, Coutinho), Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Frenkie de Jong, Gavi (min. 69, Roberto), Dest, Depay (min. 75, Agüero), Luuk de Jong (min. 46, Ansu Fati).

Dynamo Kijów: Buszczan, Kędziora (min. 78, Tymczyk), Zabarny, Syrota, Mykołenko, Sydorczuk, Szaparenko, Cyhankow (min. 85, Karawajew), Bujalski (min. 85, Ramírez), De Peña (min. 62, Vitinho), Supriaha (min. 62, Harmasz).