Zwycięstwo Legii z Bodo/Gimt. Mistrz Polski w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów

14.07.2021 21:53
Legia - Glimt

Legia Warszawa pokonała FK Bodo/Glimt w rewanżowym meczu 2:0. W dwumeczu mistrzowie Polski zwyciężyli 5:2 i awansowali do 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Piłkarze Bodo/Glimt bardzo dobrze weszli w mecz, narzucając Legii własne warunki gry. Norwegowie czuli się bardzo komfortowo w ataku pozycyjnym, a mistrzowie Polski bardzo szybko oddawali piłkę rywalom.

Podopieczni Czesława Michniewicza czekali na to, co zrobi rywal, czekając na kontratak. Z kolei Norwegowie budowali jedynie przewagę w posiadaniu piłki, nie mając pomysłu na wejście w pole karne polskiej drużyny. Pierwszy groźny strzał w 20. minucie oddał Saltnes, ale posłał piłkę obok bramki Artura Boruca.

W 33. minucie bliscy gola byli zawodnicy Bodo/Glimt. Botheim dostał piłkę na 5. metr od bramki Artura Boruca i oddał mocny strzał, ale posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Trzy minuty później świetną okazję miała Legia. Andre Martins kapitalnie dograł piłkę ze środka boiska w kierunku Luquinhasa, a ten minimalnie uderzył obok słupka.

Wynik spotkania w 40. minucie otworzył Luquinhas. Brazylijski pomocnik dostał znakomite podanie od Emreliego i pomknął lewą stroną w pole karne. Tam ograł jednego z obrońców i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Legia: Bodo/Glimt: Pewna wygrana mistrza Polski i awans do 2. rundy el. LM

Po zmianie stron Legia zaczęła grać o wiele bardziej ofensywnie, będąc częściej na połowie rywala. Mistrzowie Polski szukali sposobu na podwyższenie prowadzenia, ale nie potrafili wejść w pole karne rywali. W kolejnych minutach Wojskowi w pełni kontrolowali przebieg meczu i pewnie szli po zwycięstwo.

W 69. minucie Bodo/Glimt było najbliższej zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką uderzał Pernambuco i trafił w poprzeczkę. Norwegowie zaczęli coraz bardziej naciskać, ale Legia dobrze grała w defensywie.

Wynik meczu ustalił Tomas Pekhart. W doliczonym czasie gry Johansson dobrze wypatrzył kolegę z zespołu, a Czech płaskim strzałem pokonał Haikiniego.

Legia Warszawa - Bodo/Glimt 2:0 (1:0)

Bramki: Luquinhas (41), Tomas Pekhart (90+4).