Zamknij

Pary 1/8 finału LM WYNIKI losowania. Kto z kim zagra w fazie pucharowej?

13.12.2021 15:14
Wyniki losowania 1/8 finału LM
fot. HAROLD CUNNINGHAM/AFP/East News

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów - wyniki losowania. Kto z kim zagra w 1/8 finału LM? Sprawdź pary 1/8 finału Ligi Mistrzów i kto na kogo trafił. W poniedziałek w Nyonie odbyło się losowanie par 1/8 finału LM. Zapoznaj się z wynikami losowania.

Pary 1/8 finału LM: Kto z kim zagra?

Red Bull Salzburg - Bayern Monachium

Sporting Lizbona - Manchester City

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam

Chelsea Londyn - OSC Lille

PSG - Real Madryt

Atletico Madryt - Manchester United

Villarreal - Juventus Turyn

Inter Mediolan - Liverpool

Z początku losowanie 1/8 finału LM dało odpowiedź na to, kto z kim zagra o ćwierćfinał. Jednak w trakcie losowania doszło do błędu. Wszystko zaczęło się od pomyłki Andrija Arszawina, który miał wyłonić rywala dla Villarreal. Rosjanin z początku wylosował dla Hiszpanów Manchester United, ale obie ekipy mierzyły się ze sobą w fazie grupowej, dlatego nie mogły spotkać się w 1/8 finału. Zła kulka nie została zwrócona do puli, co było poważnym błędem i miało olbrzymi wpływ na resztę losowania. Ostatecznie Atletico wylosowało Bayern, a Manchester United trafił na PSG. To pierwsza taka sytuacja w historii Ligi Mistrzów.

- W wyniku problemu technicznego z oprogramowaniem zewnętrznego dostawcy usług, informujący o tym, które zespoły mogą ze sobą grać w losowaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA wystąpił istotny błąd - powiadomiła UEFA w oficjalnym komunikacie.

W związku z tym losowanie zostało unieważnione i powtórzone o godzinie 15:00.

Losowanie par 1/8 finału LM rozpocznie drugi etap walki o najbardziej prestiżowe europejskie trofeum w rozgrywkach klubowych. Już w fazie grupowej doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć, w których na wiosnę w 1/8 finału Ligi Mistrzów zabraknie Barcelony, Borussii Dortmund, czy Atalanty.

Do 1/8 finału LM awansowało 16 z 32 zespołów z ośmiu państw. Anglia może pochwalić się czterema ekipami: Chelsea, Manchester City, Manchester United i Liverpool, Hiszpanie trzema: Real Madryt, Atletico i Villarreal. Po dwa kluby mają Włosi: Inter i Juventus oraz Portugalczycy: Sporting i Benfica, a także Francuzi: PSG i Lille. Poza nimi do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansował Bayern Monachium, Ajax Amsterdam i Red Bull Salzburg.

W 1/8 finału LM drużyny z tych samych krajów nie mogły ze sobą rywalizować. Nie było też bariery politycznej, ponieważ żadna z drużyn z Ukrainy i Rosji nie zakwalifikowały się do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W fazie pucharowej zobaczymy dwóch Polaków: Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego.

Pary 1/8 finału LM: Koszyki

  • Drużyny rozstawione: Ajax Amsterdam, Bayern Monachium, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt, Juventus, Lille
  • Drużyny nierozstawione: Paris Saint-Germain, Sporting Lizbona, Inter Mediolan, Atletico Madryt, Chelsea, Salzburg, Benfica, Villarreal

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 15-16 lutego oraz 22-23 lutego. Do spotkań rewanżowych ma dojść w pierwszej połowie marca.

Tuż po losowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów, uzupełnimy tekst o dokładne pojedynki.

RadioZET.pl