PSG górą w hicie kolejki Ligi Mistrzów, premierowy gol Messiego

28.09.2021 22:54
PSG - Manchester City

PSG wygrało z Manchesterem City 2:0 (1:0) w hicie 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszego gola w barwach paryżan zdobył Lionel Messi, który ustalił wynik spotkania.

PSG fantastycznie rozpoczęło hitowe starcie z Manchesterem City. Już w 8. minucie wicemistrzowie Francji wyszli na prowadzenie za sprawą Gueye. Po zagraniu Kyliana Mbappe na prawej stronie Neymar nieczysto trafił w piłkę, a ta wylądowała pod nogami senegalskiego pomocnika, który pewnym strzałem pod poprzeczkę, pokonał Edersona.

Manchester City natychmiast rzucił się do ataku, szukając okazji do wyrównania. W pewnym momencie paryżanie byli zamknięci na własnej połowie. W 26. minucie Sterling główkował, ale uderzył w poprzeczkę. Futbolówkę dobijał Bernardo Silva, ale z trzech metrów nie trafił w bramkę.

Blisko gola Obywatele byli jeszcze w 43. minucie. Wówczas główkował Dias, ale Donnarumma popisał się znakomitym refleksem i sparował piłkę na korner.

Liga Mistrzów: Premierowy gol Messiego dla PSG, paryżanie góra w hicie kolejki

Kilka minut wcześniej Kevin De Bruyne agresywnie zaatakował Gueye'a. Belg był wyraźnie spóźniony i ostro potraktował swojego rywala. Sędzia ukarał gracza City jedynie żółtą kartką.

Po zmianie stron podopieczni Pepa Guardioli dalej atakowali, ale świetnie w bramce spisywał się Gianluigi Donnarumma. W 65. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Neymar. Brazylijczyk dostał fantastyczną piłkę i wybiegając na czystą pozycję, wparował w pole karne. Jednak trafił tylko w boczną siatkę będąc sam na sam z Edersonem.

W 74. minucie Lionel Messi zgrał piłkę z Mbappe i uderzył na linii pola karnego, pokonując bezradnego bramkarza City. Mistrzowie Anglii starali się zdobyć przynajmniej honorowego gola, ale nie potrafili być w pełni skuteczni.

Ostatecznie PSG pokonało Manchester City 2:0.