Di Maria katem Realu, Królewscy bezradni w Parku Książąt

18.09.2019 22:51
PSG - Real Madryt

Paris Saint-Germain pokonał Real Madryt w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 3:0. Bohaterem meczu został Angel Di Maria, który strzelił dwa gole.

Od początku pierwszej połowy PSG częściej znajdowało się przy piłce. Gracze z Paryża narzucili Realowi swój styl gry. Świetnie organizowali się w obronie i wychodzili wysokim pressingiem. Wynik w 14. minucie spotkania otworzył Angel Di Maria. Bernat dostał piłkę na lewej stronie i dograł do wbiegającego Di Marii w pole karne. Argentyńczyk popisał się fantastycznym uderzeniem na krótki słupek i skierował piłkę do bramki.

W 33. minucie gry PSG prowadzili już 2:0. Gueye wyprowadził akcję i podał do Di Marii, który oddając strzał zza pola karnego znów pokonał Courtois.

Chwilę po tym trafieniu, Bale, lobując Navasa, umieścił piłkę w bramce. Jednak podczas przyjmowania piłki Walijczyk miał zagrać piłkę ręką. Wobec tego wykorzystano system VAR, który wykazał przewinienie Bale'a, jednocześnie nie uznając jego gola.

Po zmianie stron styl gry Realu nie uległ zmianie, a gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Królewscy dwa razy zagrozili bramce rywala: raz Benzema umieścił piłkę w siatce, ale Francuz był na spalonym. Chwilę później napastnik wykorzystał dobrą wrzutkę od Lucasa Vazqueza, ale po strzale głową, futbolówka na centymetry minęła słupek.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Meunier, który po doskonałej dwójkowej akcji z Bernatem pokonał Courtois.

Paris Saint-Germain - Real Madryt 3:0 (2:0).

Bramki: Angel Di Maria dwie (14, 33), Thomas Meunier (90+1).