Efektowny gol Messiego dał wygraną PSG. Argentyńczyk zdobył gola Panenką

Paweł Żurek
19.10.2021 23:42
PSG - RB Lipsk. Piękny gol Messiego. Argentyńczyk popisał się strzałem Panenką [WIDEO]

Lionel Messi w widowiskowy sposób zapewnił PSG zwycięstwo nad RB Lipskiem. Argentyńczyk najpierw zdobył gola na 2:2, a później podwyższył wynik po strzale tzw. Panenką z rzutu karnego.

Lionel Messi niemal w pojedynkę zapewnił PSG zwycięstwo w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Argentyńczyk wziął się za strzelanie goli przy stanie 1:2 dla Lipska. Najpierw, w 67 minucie wyrównał stan gry. Świetną asystą przy bramce popisał się Kylian Mbappe.

W 74 minucie Messi zdobył efektownego gola z rzutu karnego.

Co warto zauważyć, rzuty karne w PSG wykorzystuje Kylian Mbappe lub Neymar. We wtorkowym meczu Francuz zostawił piłkę 33-letniemu Argentyńczykowi. - Dlaczego zostawiłem mu piłkę? To normalne. Z szacunku. To najlepszy piłkarz na świecie. On tu przyszedł, co dla nas jest zaszczytem. W drugim przypadku ja wziąłem piłkę przy rzucie karnym i spudłowałem – przyznał po meczu Kylian Mbappe. Francuz nie wykorzystał karnego w 93 minucie meczu.

Manchester City gromi Club Brugge. Popis drużyny Guardioli, gol debiutanta

PSG - RB Lipsk. Sytuacja w grupie A

PSG pokonało RB Lipsk 3:2, dzięki czemu ma już na koncie 7 punktów. Drużyna Pochettino zremisowała z Brugge 1:1, a w drugiej kolejce pokonała Manchesteru City. Mistrzowie Anglii mają 6 punktów (wygrana z RB Lipsk, przegrana z PSG), a zdobywcy tytułu w Belgii 4 pkt (remis z PSG, wygrana z Lipskiem).