Kapitalny gol Lionela Messiego. Efektowna akcja zespołowa PSG

Paweł Żurek
05.10.2022 22:53

Lionel Messi w swoim stylu – po strzale z pierwszej piłki, w długi róg – pokonał bramkarza Benfiki, dając swojej drużynie prowadzenie. To drugie trafienie Argentyńczyka w tej edycji Ligi Mistrzów.

PSG- Benfika. Kapitalny gol Messiego po akcji zespołowej PSG [WIDEO]

Lionel Messi otworzył wynik meczu z Benfiką w 22. minucie. Do strzału doszedł po efektownej akcji zespołowej: zaczął ją Mbappe, który odegrał do Vitinhi. Portugalczyk krótko rozegrał z Messim, dzięki czemu Argentyńczyk mógł ruszyć z akcją.

34-letni napastnik PSG oddał piłkę Mbappe, Francuz oddał ją Neymarowi, a ten świetnie odnalazł Messiego, który wszedł pod pole karne Benfiki.

W 34. minucie Benfika wyrównała po golu samobójczym Danilo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie; PSG po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów straciło punkty i w tabeli dalej ma tyle samo punktów, co dzisiejszy rywal, czyli po 7. Juventus w środowym spotkaniu wygra  z Maccabi Hajfą 5:1, dzięki czemu ma na koncie 3 "oczka".

PSG - Benfika. Kolejny gol Messiego w Lidze Mistrzów

W tej edycji Ligi Mistrzów Messi dwukrotnie trafiał do siatki. Poprzednie trafienie zaliczył w spotkaniu z Maccabi Hajfa.