Liga Mistrzów: Dramat Atalanty, dwa gole PSG w 90. minucie dały awans!

12.08.2020 23:20
Atalanta - PSG

PSG pokonało Atalantę 2:1 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji gole zdobywali dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw do wyrównania doprowadził Marquinhos, a chwilę później bramkę na wagę awansu zdobył Eric Maxim Choupo-Moting. Atalanta prowadziła od 27. minuty po golu Mario Pasalica.

PSG przystąpiło do tego spotkania bez kilku kluczowych piłkarzy. Z powodu kontuzji na ławce usiadł Kylian Mbappe, natomiast Angel di Maria i Marco Veratti nie mogli zagrać z powodu zawieszenia za kartki. W ekipie Atalanty zabrakło za to Josipa Ilicica, który zmaga się z problemami osobistymi.

Mecz PSG - Atalanta rozpoczął się od ataków z obu stron. Już w 3. minucie świetną okazję miał Alejandro Gomez, który z bliskiej odległości trafił w Keylora Navasa. Chwilę później jeszcze dogodniejszą sytuację miał Neymar, ale koszmarnie spudłował, gdy wychodził sam na sam z bramkarzem rywali.

Liga Mistrzów: Atalanta odpadła po dramatycznej końcówce

Kluczowa dla pierwszej połowy akcja miała miejsce w 27. minucie. Duvan Zapata wygrał "przebitkę" przed polem karnym PSG, piłka trafiła do Pasalica, który pięknym strzałem pokonał Keylora Navasa. Na przerwę Atalanta schodziła prowadząc 1:0.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli mistrzowie Francji. W 60. minucie na boisku pojawił się Mbappe, który raz po raz zagrażał bramce Marco Sportiello. Za każdym razem przegrywał jednak pojedynek z bramkarzem Atalanty.

Gdy wydawało się, że Włosi "dowiozą" zwycięstwo do końca, do wyrównania doprowadził Marquinhos. Brazylijczyk wykorzystał przytomne zagranie Neymara i z bliska trafił do siatki.

Paryżanie po zdobyciu gola nie zamierzali się cofać. Znów akcję napędził Neymar, który zagrał w pole karne do Mbappe, ten odegrał do wbiegającego Choupo-Motinga, który wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki.

Liga Mistrzów: PSG drugi raz w historii w półfinale

PSG awansowało do półfinału Ligi Mistrzów po raz drugi w historii. Ostatni (i jedyny) raz na tak wysokim szczeblu rozgrywek grało w sezonie 1994/1995. W walce o finał zagra ze zwycięzcą pary Atletico Madryt - RB Lipsk.

PSG - ATALANTA 2:1. TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ: