Zamknij

"Nie powinien grać, jest za brzydki". Szokujący komentarz w trakcie meczu LM

25.11.2021 15:13
Sierd de Vos
fot. Instagram/Sierd de Vos

Szokujący komentarz w trakcie meczu Besiktas - Ajax Amsterdam w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Słynny holenderski spiker, Sierd de Vos, stwierdził, że jeden z piłkarzy gospodarzy "nie powinien grać o tej porze (mecz rozpoczął się o godz. 18:45 - przyp. red.), bo jest za brzydki, aby oglądały go dzieci".

Miało wyjść - zapewne - zabawnie, a wyszło tak, że o komentarzu Sierda de Vosa mówi teraz cały świat. W środę Besiktas grał u siebie z Ajaxem Amsterdam w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Holenderski komentator przekroczył granicę dobrego smaku już, gdy kapitanowie obu drużyn podali sobie ręce na środku boiska. Kamera telewizyjna zrobiła zbliżenie na twarz obrońcy gospodarzy, Chorwata Domagoja Vidy i się zaczęło.

- Vida nie powinien grać o tej porze (mecz rozpoczął się o 18:45 - przy. red.), bo jest za brzydki, aby oglądały go dzieci. Besiktas pewnie musiał zapłacić, aby uzyskać dla niego specjalne pozwolenie na grę - wypalił nagle ni stąd, ni zowąd de Vos. Eksperta komentującego to spotkanie razem z nim zamurowało.

"Nie powinien grać, jest za brzydki". Szokujący komentarz w trakcie meczu LM

Obraźliwe słowa 70-letniego spikera o Vidzie spotkały się z ogromnym oburzeniem na całym piłkarskim świecie. Co ciekawe, w samej Holandii komentator ma wielu swoich przeciwników, ale także... zwolenników. Jego fanom podoba się przede wszystkim jego brawurowy i bezpardonowy język, inni twierdzą jednak, że często gada bzdury, obrażając przy tym innych ludzi.

Ostatecznie Besiktas przegrał u siebie z Ajaxem 1:2 i jest już pewny zajęcia ostatniego miejsca w grupie C oraz odpadnięcia z europejskich pucharów. Amsterdamczycy z kolei już na pewno zajmą w tym zestawieniu pierwsze miejsce.

RadioZET.pl