Zamknij

Neymar poważnie kontuzjowany. Nie zagra z Barceloną w Lidze Mistrzów

11.02.2021 18:20
Neymar
fot. PAP/EPA

Neymar nie zagra w meczu Barcelona - PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów - poinformowały francuskie media. Brazylijczyk doznał urazu mięśniowego, który wykluczy go z gry na około miesiąc.

  • Neymar doznał urazu mięśnia przywodziciela
  • Brazylijczyk nie zagra w meczu Ligi Mistrzów Barcelona - PSG
  • To spotkanie odbędzie się 16 lutego

Neymar złapał uraz w ostatnim meczu 1/32 finału Pucharu Francji z SM Caen. 29-latek przedwcześnie opuścił boisko i już wtedy zapowiadało się na to, że czekać go będzie dłuższa przerwa w grze. Pesymistyczne prognozy niestety się potwierdziły. Badania wykazały, że Brazylijczyk doznał kontuzji mięśnia przywodziciela. Ta wyklucza go z gry na około 4 tygodnie.

Barcelona - PSG: Neymar nie zagra z powodu kontuzji

To oznacza, że Neymar na pewno przegapi pierwszy mecz Barcelony z PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się na Camp Nou już 16 lutego. Być może wróci na rewanż. Spotkanie w stolicy Francji zaplanowano na 10 marca.

Okres pomiędzy lutym a marcem od kilku lat jest dla Neymara bardzo pechowy. Od 2017 roku, gdy 29-latek trafił do Paryża, jego klub trzykrotnie rywalizował w 1/8 finału. Brazylijczyk wystąpił tylko w trzech z sześciu meczów. PSG awansowało do kolejnej rundy tylko raz - gdy Neymar rozegrał oba mecze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: