Zamknij

Neymar złamał regulamin. Brazylijczyk może nie zagrać w finale Ligi Mistrzów

19.08.2020 09:26
Neymar może nie zagrać w finale LM
fot. PAP/EPA

Neymar złamał zasady obowiązujące w czasie pandemii koronawirusa i z tego powodu może nie wystąpić w finale Ligi Mistrzów. Brazylijczykowi grozi... obowiązkowa kwarantanna.

Na początku sierpnia UEFA opublikowała 31-stronicowy dokument "Return to play". To spis reguł obowiązujących wszystkich uczestników spotkań pod egidą europejskiej federacji w dobie pandemii koronawirusa. Ich przestrzeganie jest obowiązkowe, a za złamanie tych zasad grożą surowe konsekwencje, włącznie z zawieszeniem.

I właśnie jeden z takich przepisów we wtorek naruszył gwiazdor Paris Saint-Germain Neymar. Przyjęty regulamin stanowi, że piłkarze powinni powstrzymać się od zwyczajowej wymiany koszulek po meczach. Niezastosowanie się do tej reguły grozi obowiązkową 12-dniową kwarantanną.

Neymar może nie zagrać w finale LM 2020

Brazylijczyk nie przejął się za bardzo nowymi zasadami i po spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów z RB Lipsk wymienił się koszulką z Marcelem Halstenbergiem. UEFA na razie nie zareagowała, ale jeśli będzie chciała być konsekwentna i zastosuje się do przygotowanych przez siebie regulacji, powinna zainteresować się przypadkiem Neymara. Inną sprawą jest, czy podejmie najbardziej drastyczne środki zapobiegawcze i wykluczy Brazylijczyka z finału.

PSG pokonało RB Lipsk 3:0 i w niedzielę powalczy o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Rywala pozna w środę, gdy zakończy się spotkanie Olympique Lyon - Bayern Monachium.

RadioZET.pl/ESPN/Twitter/sport.pl