Napoli – RB Salzburg: Szymon Marciniak podpowiadał Zielińskiemu podczas meczu

06.11.2019 09:57
Piotr Zieliński

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Napoli zremisowało na własnym stadionie z Red Bull Salzburg 1:1. Sędzią głównym spotkania był Szymon Marciniak, który w trakcie gry miał udzielać wskazówek Piotrowi Zielińskiemu.

W meczu 4. kolejki Lig Mistrzów Napoli podejmowało Red Bull Salzburg. Włoski zespół mógł zapewnić sobie awans do fazy pucharowej LM, ale ostatecznie drużyna Carlo Ancelottiego nie wykorzystała szansy i tylko zremisowała spotkanie 1:1. Wynik otworzyli goście. W 11. minucie rzut karny wykorzystał Erling Braut Haaland. Napoli wyrównało tuż przed przerwą po precyzyjnym strzale Hirvinga Lozano. W wyjściowej jedenastce pojawił się Piotr Zieliński, który rozegrał całe spotkanie. Z kolei Arkadiusz Milik wyszedł na murawę w 73. minucie.

Pomocnik reprezentacji Polski miał dwie okazje do zdobycia gola, ale niestety nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Po spotkaniu Zieliński w rozmowie z Polsatem Sport podkreślił, że zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale „zabrakło spokoju” i zamiast siły, należało skupić się na precyzji. W podobnym tonie wypowiedział się...Szymon Marciniak, który prowadził spotkanie. W trakcie meczu arbiter udzielił Polakowi wskazówki.

– Tak jak powiedziałem wcześniej – mniej siły, więcej precyzji. Gdy przebiegałem koło sędziego Szymona Marciniaka, powiedział mi nawet: „Za dużo siły, za dużo siły”. Niestety, wyszło, jak wyszło, ale dalej była ta gra i szukaliśmy swoich okazji, szkoda, że nic nie wpadło do bramki – przyznał Zieliński.

Napoli po czterech kolejkach z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje drugie miejsce w grupie E. Do prowadzącego Liverpoolu traci jedno „oczko”.