Fantastyczny powrót Arkadiusza Milika, hat-trick Polaka i wygrana Napoli

10.12.2019 20:47
Napoli - Genk

Napoli pokonało Genk w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów 4:0. Klasycznego hat-tricka zdobył wracający po kontuzji Arkadiusz Milik. Dzięki zwycięstwu, włoska drużyna zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Arkadiusz Milik, który wrócił do składu Napoli po kontuzji w ekspresowym tempie otworzył wynik spotkania. Już w 3. minucie meczu napastnik reprezentacji Polski wykorzystał fatalny błąd bramkarza Genk - Vandevoordta. 17-latek niepewnie wybił piłkę, ta dostała się pod nogi Polaka, który natychmiast skierował ją do siatki.

W 26. minucie Di Lorenzo popisał się wspaniałym rajdem na prawej stronie i dośrodkował wprost do Milika, któremu nie pozostało nic innego, jak prawą nogą zdobyć drugiego gola.

W 37. minucie Callejon wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza Genk. Sędzia ukarał Vandevoordta żółtą kartką i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Milik i ze stoickim spokojem wykorzystał rzut karny, kompletując klasycznego hat-tricka.

W drugiej połowie Napoli znacznie zmniejszyło tempo gry. Mimo to wicemistrzowie Włoch zdołali zdobyć kolejną bramkę. W 73. minucie na bramkę Genk strzelał Callejon, a piłka po drodze uderzyła w rękę De Norre. Arbiter wskazał na jedenastkę i ukarał gracza żółtą kartką.

Tym razem do piłki podszedł Mertens, który uderzył w sam środek bramki i podwyższył wynik meczu.

Ostatecznie Napoli wygrało z Genk 4:0 i zapewniło sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Napoli - KRC Genk 4:0 (3:0)

Bramki: Arkadiusz Milik (3, 26, 38-karny), Dries Mertens (75-karny).