Musieli wygrać, a ponieśli porażkę. AC Milan żegna się z europejskimi pucharami

07.12.2021 22:57
Zlatan Ibrahimovic

AC Milan przegrał u siebie z Liverpoolem 1:2 w meczu szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i tym samym pożegnał się z europejskimi pucharami w sezonie 2021/2022. Do 1/8 finału LM awansował Atletico Madryt, a w 1/16 finału Ligi Europy zameldowało się FC Porto.

Mecz AC Milan - Liverpool był spotkaniem wyrównanym, pełnym walki i determinacji. O wyniku przesądził indywidualny błąd.

W pierwszej części pojedynku, to Liverpool starał się prowadzić grę. Podopieczni Stefano Pioliego starali się być zwarci w defensywie i liczyli na kontry oraz stałe fragmenty gry. Z rzutu rożnego padła też pierwsza bramka. Po intuicyjnej pierwszej interwencji Alissona, do piłki dopadł Fikayo Tomori, który posłał piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Milan - Liverpool: Fikayo Tomori antybohaterem "Rossonerich"

"Rossoneri" nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ już po siedmiu minutach do wyrównania doprowadził Mohamed Salah. Najpierw indywidualną akcję przeprowadził Alex Oxlade-Chamberlain, który strzelił na bramkę Mike'a Maignana. Francuz niefortunnie odbił piłkę tuż obok Salaha, a ten silnym strzałem wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Na drugą połowę piłkarze Milanu wyszli agresywnie. Przez pierwsze minuty drugiej połowy Liverpool skutecznie odpierał jego ataki.

Do niefortunnej sytuacji doszło w 55. minucie meczu. Tomori źle przyjął piłkę przed własnym polem karnym, co błyskawicznie wykorzystali podopieczni Juergena Kloppa. Najpierw do futbolówki dopadł Sadio Mane i posłał groźny strzał na bliższy słupek, dobrą interwencją popisał się jednak Maignan, Francuz miał jednak pecha. Piłka po jego interwencji padła łupem Divocka Origiego, a ten precyzyjnym strzałem głową posłał ją w górny róg bramki.

Milan stracił jakiekolwiek szanse na dalszy awans, zająwszy czwarte miejsce w grupie. Do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansowało Atletico Madryt, a trzecią lokatę zajęło FC Porto, które będzie walczyć o Ligę Europy.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ AC MILAN - LIVERPOOL W 6. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW: