AC Milan - Liverpool: Zobacz wideo goli Tomoriego, Salaha i Origiego

07.12.2021 23:03
Mohamed Salah

AC Milan przegrał u siebie z Liverpoolem 1:2 w meczu szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gola dla "Rossonerich" zdobył Anglik Fikayo Tomori, zaś dla "The Reds" trafili Egipcjanin Mohamed Salah i Belg Divock Origi. Zobacz SKRÓT i WIDEO wszystkich bramek z meczu Milan - Liverpool w LM!

Strzelanie w meczu AC Milan z Liverpoolem rozpoczął w 29. minucie spotkania piłkarz gospodarzy Anglik Fikayo Tomori.

Milan - Liverpool: Gol Fikayo Tomoriego

Do rzutu rożnego podszedł Grek Konstantinos Tsimikas, dośrodkował, uderzał głową Alessio Romagnoli, ale Brazylijczyk Alisson Becker wybił piłkę. Na swoje nieszczęście zrobił to na tyle niedokładnie, że do futbolówki jako pierwszy dobiegł Tomori, który strzałem z trzeciego metra nie dał szans golkiperowi "The Reds".

Milan - Liverpool: Gol Mohameda Salaha

Zaledwie siedem minut później Egipcjanin Mohamed Salah doprowadził do wyrównania. Indywidualną akcją popisał się Alex Oxlade-Chamberlain, uderzył na bramkę, ale kiepsko interweniował Mike Maignan. Do sparowanej przez niego piłki jako pierwszy dopadł Salah i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Francuzowi.

Milan - Liverpool: Gol Divocka Origiego

Milan wyszedł na prowadzenie w 55. minucie. Tomori stracił piłkę przed własnym polem karnym, przejął ją Senegalczyk Sadio Mane, uderzył, wybił piłkę przed siebie Maignan, ale dopadł do niej jako pierwszy Divock Origi. Belg pokonał golkipera "Rossonerich" strzałem głową.

Milan - Liverpool: Wynik meczu Ligi Mistrzów

Ostatecznie AC Milan przegrał u siebie z Liverpoolem 1:2 w meczu szóstej kolejki fazy grupowej  Ligi Mistrzów. "Rossoneri" pożegnali się z europejskimi pucharami, a do 1/8 finału LM awansowało Atletico Madryt. W 1/16 finału Ligi Europy zagra FC Porto.