LM: Dramat Milanu na San Siro. Gol w 97. minucie dał triumf Atletico

28.09.2021 23:01
Milan - Atletico NA ŻYWO

Atletico Madryt przez godzinę grało z przewagą jednego zawodnika, a jednak dopiero w 97. minucie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonało na wyjeździe AC Milan 2:1 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Czerwoną kartkę w 30. minucie obejrzał Franck Kessie.

• Atletico Madryt pokonało AC Milan 2:1 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów
  • Zwycięski gol padł w 97. minucie z karnego
  • Włosi po dwóch rozegranych meczach są bez punktu, Hiszpanie zgromadzili cztery "oczka"

Mecz AC Milan - Atletico Madryt był jednym z hitów 2. kolejki Ligi Mistrzów, a po pierwszej serii gier nabrał jeszcze większego znaczenia. Włosi na otwarcie zmagań, w premierowym od siedmiu lat spotkaniu w europejskiej elicie, przegrał na Anfield z Liverpoolem 2:3, natomiast Hiszpanie tylko zremisowali u siebie z FC Porto. We wtorek bliżej zwycięstwa byli "Rossoneri", ale wypuścili je w końcówce, w czym nie pomogła czerwona kartka ujrzana przez Francka Kessiego. Gospodarze przez godzinę grali w osłabieniu.

W ekipie Milanu zabrakło m.in. Zlatana Ibrahimovicia, który cały czas leczy kontuzję. Na szpicy kolejny raz wystąpił nominalny skrzydłowy Ante Rebić, a na ławce zasiadł Olivier Giroud.

LM: AC Milan - Atletico Madryt [WYNIK]

W 20. minucie podopieczni Stefano Pioliego wyszli na prowadzenie za sprawą Rafaela Leao. Chwilę później napomniany żółtą kartką został Kessie, a po drugim przewinieniu sędzia Cuneyt Cakir wyrzucił go z boiska. Od tamtej chwili milaniści praktycznie nie wychodzili z własnej połowy, a i tak dzielnie się trzymali.

Wszystko zmieniło się w 84. minucie, gdy wyrównał Antoine Griezmann. To jego premierowa bramka od powrotu do Atleti. W 97. minucie z rzutu karnego na 2:1 trafił Luis Suarez. Arbiter podyktował jedenastkę za zagranie piłki ręką przez Kalulu.

Atletico Madryt po dwóch kolejkach ma cztery "oczka", Milan z kolei musi czekać na premierowe punkty.

AC Milan - Atletico Madryt 1:2

Bramki: Rafael Leao (20. - Griezmann 84.), Luis Suarez (90'+7 - karny)