Marco Reus pobił rekord Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

07.04.2021 11:12
Marco Reus

Marco Reus został najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów w barwach Borussii Dortmund. We wtorkowym meczu z Manchesterem City pobił rekord Roberta Lewandowskiego.

Marco Reus zdobył gola w 84. minucie starcia z Obywatelami. Było to jego 18. trafienie w Champions League w barwach BVB. Tym samym wyprzedził Lewandowskiego, z którym do tej pory dzielił miano najskuteczniejszego piłkarza klubu w historii Ligi Mistrzów.

Lewandowski w barwach ekipy z Dortmundu grał w latach 2010-2014. Łącznie zdobył w tym czasie 17 bramek w Champions League. Po transferze do Bayernu Monachium zdecydowanie poprawił skuteczność i teraz może pochwalić się aż 73 trafieniami w karierze w tych rozgrywkach. Kapitan reprezentacji Polski jest trzecim najlepszych strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Więcej goli na koncie mają od niego tylko Lionel Messi (120) i Cristiano Ronaldo (134).

Najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów w barwach Borussii Dortmund:

• Marco Reus - 18
  • Robert Lewandowski - 17
  • Pierre-Emerick Aubameyang - 15
  • Erling Haaland - 12
  • Jan Koller - 10

Gol Marco Reusa z 84. minuty pierwszego meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City sprawia, że sprawa awansu do kolejnej rundy jest otwarta. The Citizens co prawda wygrali 2:1 po golach Kevina De Bruyne i Philipa Fodena, ale do Dortmundu pojadą tylko z jednobramkową zaliczką. Wynik z meczu w Anglii sprawia, że BVB do awansu do 1/2 finału wystarczy skromne zwycięstwo 1:0.