Zamknij

Marcelo nie zagra w rewanżu z Chelsea? Ma do spełnienia obywatelski obowiązek

Krzysztof Sobczak
28.04.2021 17:52
Marcelo
fot. PAP/EPA

Marcelo, lewy obrońca Realu Madryt, może nie polecieć z drużyną do Londynu na rewanżowe spotkanie 1/2 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Powód? Dzień przed meczem Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem ma zasiadać w... komisji wyborczej.

  • Marcelo może nie zagrać w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów Chelsea - Real Madryt
  • Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem dostał powołanie do... komisji wyborczej
  • Odwołanie "Królewskich" od tej decyzji nie przyniosło zmiany decyzji

Marcelo we wtorek rozegrał 77 minut w premierowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów z Chelsea. Urodzony w Rio de Janeiro 32-letni Brazylijczyk znalazł się w wyjściowym składzie pod nieobecność kontuzjowanego Ferlanda Mendy'ego. Niewykluczone, że obu zawodników zabraknie w zaplanowanym na 5 maja rewanżu na Stamford Bridge.

Francuz może nie zdołać wyleczyć urazu, natomiast bardziej nietypowy problem dopadł doświadczonego Marcelo. Piłkarz otrzymał bowiem powołanie do... komisji wyborczej i ma pomagać w organizowanych 4 maja wyborach do samorządu Wspólnoty Madrytu. Tego dnia "Królewscy" mają wylecieć do Londynu.

Marcelo nie zagra z Chelsea?

Hiszpańskie media informują, że Real Madryt zwrócił się z prośbą do Centralnej Komisji Wyborczej o zwolnienie zawodnika z tego obowiązku, jednak decyzja była odmowna. Argumentowano, że praca piłkarza nie może być w tej kwestii przeszkodą, gdyż nie będzie wykonywana w dniu wyborów, lecz dzień po nich. Z tego powodu Brazylijczyk może wybrać się do Anglii dobę później.

I tu pojawia się kolejny problem, bo na Wyspy drużyny piłkarskie mogą udać się tylko w grupie. W przypadku, gdyby 32-latek dołączył do kolegów następnego dnia, groziłaby mu kilkudniowa kwarantanna.

Losowanie członków komisji wyborczych w wyborach do samorządu Wspólnoty Madrytu odbyło się 5 kwietnia.

Odrobinę bliżej finału Ligi Mistrzów jest Chelsea, która na wyjeździe zremisowała z Realem Madryt 1:1.

RadioZET.pl/realmadryt.pl