Manchester United pokonał PSG. Wielkie emocje w Paryżu

20.10.2020 22:55
PSG - Manchester United

Manchester United w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe Paris Saint-Germain 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 87. minucie Marcus Rashford.

Mecz PSG - Manchester United zapowiadany był jako hit tej rundy spotkań. Trzeba przyznać, że piłkarze obu ekip stanęli na wysokości zadania i zapewnili kibicom świetne widowisko.

Liga Mistrzów: Manchester United pokonał PSG

Od początku wydarzenia na boisku kontrolowali mistrzowie Francji, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Goście postawili na kontratak. W 22. minucie jeden z nich przyniósł im rzut karny. W "szesnastce" Abdou Diallo faulował Anthony'ego Martiala. Do "jedenastki" podszedł Bruno Fernandes, ale jego uderzenie obronił Keylor Navas. Po chwili sędzia nakazał jednak powtórzenie strzału. W jego momencie bramkarz PSG nie stał bowiem na linii bramkowej, co jest niezgodne z przepisami. Drugi raz podszedł Bruno i tym razem się nie pomylił.

Wyrównanie przyszło dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Martial.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola. Tę jedyną wykorzystał w 87. minucie Marcus Rashford. Reprezentant Anglii zdecydował się na strzał zza pola karnego i pokonał Navasa.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów: Morata i Angelino na czele [TABELA]

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Czerwone Diabły zagrają u siebie z RB Lipsk, PSG natomiast uda się do Turcji na starcie z Basaksehirem.

LIGA MISTRZÓW 2020/2021 - GRUPY, TERMINARZ, MECZE

Paris Saint-Germain - Manchester United 1:2 (0:1).

Bramki: dla PSG - Anthony Martial (55-samob.); dla Manchesteru - Bruno Fernandes (23-karny), Marcus Rashford (87).
Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).