Wielki powrót na Old Trafford. Manchester United odrobił straty z Atalantą

20.10.2021 22:55
Man. Utd - Atalanta

Manchester United pokonał u siebie Atalantę 3:2 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelali kolejno Marcus Rashford, Harry Maguire i Cristiano Ronaldo, zaś dla bergamończyków trafili Mario Pasalic i Merih Demiral.

1. Manchester United - Atalanta: Przebieg meczu LM
  2. Manchester United - Atalanta: Wynik meczu LM
  3. Manchester United - Atalanta: Składy

Manchester United przystępował do meczu z Atalantą jako trzecia drużyna grupy F, zaś piłkarze "La Dei" jako liderzy. "Czerwone Diabły" miały na swoim koncie porażkę z BSC Young Boys 1:2 oraz wygraną z Villarrealem 2:1, zaś bergamończycy- remis z Villarrealem 2:2 i zwycięstwo z Young Boys 1:0.

Początek spotkania mocno zatrząsł Old Trafford. W 15. minucie pojedynku piłkę do siatki po dokładnym dośrodkowaniu Davidego Zappacosty wbił Chorwat Marco Pasalic, a zaledwie 14 minut później wynik golem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Holendra Teuna Koopmeinersa podwyższył Turek Merih Demiral.

Manchester United - Atalanta: Przebieg meczu LM

Taki rezultat widniał na świetlnej tablicy aż do przerwy, chociaż przed gwizdkiem arbitra Szymona Marciniaka sygnalizującym zakończenie pierwszej połowy, "The Red Devils" mieli jeszcze swoje okazje, ale pudłowali kolejno Brazylijczyk Fred i Marcus Rashford.

Ten drugi nie pomylił się już za to na początku kolejnej odsłony, gdy wykorzystał cudowne podanie fałszem Portugalczyka Bruno Fernandesa. Pomocnik United świetnym dośrodkowaniem popisał się jeszcze raz w 75. minucie, a wówczas bramkę głową po jego zagraniu zdobył Harry Maguire.

Manchester United - Atalanta: Wynik meczu LM

Gdy mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że zakończy się remisem, gola dającego zwycięstwo Manchesterowi strzelił Cristiano Ronaldo. Na siedem minut przed ostatnim gwizdkiem Portugalczyk wpakował piłkę do siatki główką po centrze Luke'a Shawa.

Ostatecznie Manchester United pokonał Atalantę 3:2 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W kolejnej serii gier - rewanż: "La Dea" podejmie "Czerwone Diabły" w Bergamo.

Manchester United - Atalanta: Składy

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred, McTominay – Greenwood, Fernandes, Rashford – Ronaldo

Atalanta: Musso – De Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler, Koopmeiners, Maehle – Pasalic – Ilicic, Muriel

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MANCHESTER UNITED - ATALANTA W TRZECIEJ KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW: