Zamknij

Jest wyrok CAS ws. gry Manchesteru City w Lidze Mistrzów

13.07.2020 11:18
Manchester City ze zgodą na grę w LM
fot. PAP/EPA

Manchester City otrzymał zgodę na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie przyjął odwołanie „The Citizens” i cofnął zakaz występów w LM. Dodatkowo kara finansowa dla angielskiego klubu została zredukowana do 10 milionów euro.

Manchester City w lutym tego roku został ukarany przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS). "The Citizens" zostali wykluczeni na dwa kolejne sezony Ligi Mistrzów za naruszenie zasad tzw. Financial Fair Play. Wówczas uznano, że klub złamano zasady, "zawyżając przychody ze sponsoringu na swoich kontach oraz w informacjach przekazanych UEFA w latach 2012–16". Jak dodano, klub "zawiódł we współpracy przy dochodzeniu" Ponadto Manchester City miał zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro. Władze zespołu odwołały się od tej decyzji. Ostatecznie ich wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Wobec tego CAS zniosło zakaz gry w Lidze Mistrzów, a kara finansowa została zmniejszona do 10 milionów euro.

Jeżeli Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu utrzymałby decyzję, Manchester City byłby w poważnych tarapatach. Przez brak możliwości gry w Lidze Mistrzów z zespołu odeszłoby wielu ważnych piłkarzy, przez co drużyna miałaby kłopoty z walką o mistrzostwo Anglii.

Manchester City zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie

Kiedy w 2008 roku szejk Mosour kupił Manchester City za 210 milionów euro, podkreślał, że priorytetem dla klubu jest wygranie Ligi Mistrzów. Chociaż w pierwszej kolejności „The Citizens” sięgnęli po mistrzostwo Anglii, nadal najważniejszym celem jest triumf w Champions League. Zwycięstwo europejskich pucharach ma sfinalizować ogromny projekt, w który zainwestowano miliony euro.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/