Manchester City ograł PSG. The Citizens pierwszym finalistą Ligi Mistrzów

04.05.2021 22:54
Manchester City - PSG

Manchester City pokonał PSG 2:0 w rewanżowym meczu 1/2 Ligi Mistrzów. The Citizens wygrali w dwumeczu 4:1 i po raz pierwszy w historii wywalczyli awans do finału LM.

PSG od pierwszej minuty rzuciło się do ataku. Goście w bardzo szybkim tempie chcieli zdobyć bramkę. W 7. minucie sędzia podyktował rzut karny dla PSG po tym, jak w polu karnym ręką zagrał Zinczenko. Po kilku chwilach arbiter anulował jedenastkę dla gości, po tym jak na wideoweryfikacji zauważył, że gracz City zagrywał barkiem.

Nieoczekiwanie po czterech minutach na prowadzenie wyszli piłkarze Manchesteru City. Mahrez wykorzystał zamieszanie w polu karnym i po dograniu od Zinczenki, pokonał Navasa.

Po kilku chwilach PSG było bliskie wyrównania, ale w 17. minucie Marquinhos po dośrodkowaniu Di Marii uderzył z główki, ale trafił w poprzeczkę. Po 120 sekundach Argentyńczyk nie trafił do pustej bramki, nie wykorzystując wyjścia Edersona.

Manchester City w finale Ligi Mistrzów. The Citizens rozbili PSG

Pod koniec pierwszej połowy cały zespół Guardioli umiejętnie bronił się przed paryżanami, stosując wysoki pressing.

Po zmianie stron gospodarze w pełni kontrolowali spotkanie i byli bliżej zdobycia kolejnego gola. W 63. minucie z bramki znów cieszył się Mahrez, który wykorzystał podanie od Fodena i znów umieścił piłkę w siatce.

Po pięciu minutach PSG posypało się jak domek z kart. Czerwoną kartkę zobaczył Di Maria, który zachowując się kompletnie nieodpowiedzialnie, sfaulował Fernandinho poza boiskiem. Gra przez kilka kolejnych minut była nerwowa, o czym świadczą trzykolejne żółte kartki, które otrzymali: Verratti, Zinczenko i De Bruyne.

Ostatecznie City pokonało PSG 2:0 (w dwumeczu 4:1) i zasłużenie zagra w finale Ligi Mistrzów. Drugiego półfinalistę poznamy jutro. Relacja meczu Chelsea – Real zostanie przeprowadzona na żywo się na sport.radiozet.pl.

Manchester City - Paris Saint-Germain 2:0 (1:0).

Bramki: Riyad Mahrez dwie (11, 63).