Wielki hit Ligi Mistrzów dla Manchesteru City. Podsumowujemy środowe mecze LM

24.11.2021 22:59
Manchester City - PSG. WYNIKI środowych meczów LM 24.11.2021

Manchester City po niezwykle szybkim i emocjonującym meczu pokonał PSG w hicie Ligi Mistrzów. Drużyna Pepa Guardioli zapewniła sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. O to, by dostać się do 1/8 finału LM wciąż musi walczyć Atletico i Porto, które przegrały swoje spotkania. Poniżej podsumowanie wszystkich meczów środowej kolejki LM.

LM: Besiktas - Ajax Amsterdam [WYNIK]

Besiktas po czterech kolejkach fazy grupowej nie zdobył żadnego punktu. Turecki zespół mógł mieć nadzieję, że uda się poprawić ten wstydliwy wynik, zwłaszcza że zdobył gola jako pierwszy. W 22. minucie z rzutu karnego trafił Ghezzal. Potem trafiał już jednak tylko  Ajax, a dokładnie Sebastian Haller. Iworyjski napastnik do siedmiu bramek zdobytych we wcześniejszych meczach dołożył dwie kolejne - w 54 i 69 minucie spotkania. Haller ma już na koncie 9 goli, czyli dokładnie tyle samo co Robert Lewandowski.

Dzięki bramkom Hallera Ajax umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy C (15 punktów). Besiktas nie ma już żadnych szans na awans do  Ligi Europy.

Liga Mistrzów. Borussia spada do Ligi Europy, Sporting CP sensacyjnie wygrywa

Mecz BVB ze Sportingiem decydował o tym, która z drużyn wywalczy awans do fazy pucharowej LM. Wiele wyjaśniło się już w pierwszej połowie. Osłabiona Borussia nie upilnowała Pedro Goncalvesa, który dwukrotnie pokonał Gregorego Kobela. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Porro, a trafienie honorowe dla BVB zaliczył Malen.

Dzięki zwycięstwu z Borussią Sporting awansował na drugą pozycję w tabeli i zapewnił sobie awans do 1/8 finału LM. Następne spotkanie w grupie C odbędzie się 7 grudnia. Borussia zagra z Besiktasem, a Ajax ze Sportingiem.

LM - WYNIKI 24.11.2021: Atletico przegrało z Milanem

Atletico przed meczem z Milanem wiedziało, że nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. W tabeli grupy B już przed rozpoczęciem meczu było bardzo ciasno (Porto 5 pkt, Atletico 4 pkt) więc drużyna Simeone po prostu musiała wygrać.

Atletico do końca szturmowało bramkę Milanu, jednak bezskutecznie. Gola udało się za to strzelić gościom. W 86 minucie Kessie idealnie wrzucił do wchodzącego Messiasa, który pokonał Oblaka. Za sprawą przegranej Porto z Liverpoolem Atleti ma jeszcze szanse na awans. Wszystko rozstrzygnie się 7 grudnia, kiedy te zespoły zagrają ze sobą w ostatnim spotkaniu fazy grupowej. Szanse na awans ma także 3. w tabeli Milan, który zgromadził tyle samo punktów co Atletico (4 pkt.).

Jak wspomnieliśmy wyżej, w drugim spotkaniu grupy B Liverpool pokonał Porto. Przepiękne trafienie zaliczył Thiago Alcantara.

Liga Mistrzów - WYNIKI 24.11.2021

Grupa A

Club Brugge - RB Leipzig 0:4 (12' C. Nkunku, 17' E. Forsberg (karny), 27' A. Silva, 45 + 1', E. Forsberg, 93' Nkunku)
Manchester City - PSG 2:1 (63' Sterling, 77' Gabriel Jesus - 49' Mbappe)

Grupa B

Atletico Madrid - AC Milan 0:1 (86' Messias)
Liverpool - FC Porto - 2:0 (52' Thiago, 71' Salah)

Grupa C

Besiktas – Ajax 1:2 (22' Ghezzal - Haller 54', 69')
Sporting CP - Borussia Dortmund 3:1 (30',39' Pedro Goncalves, 80' Porro -90' Malen)