Bezmyślne zachowanie Angela Di Marii. Frustracja i czerwona kartka

04.05.2021 23:05
Czerwona kartka Angela Di Marii

Angel Di Maria obejrzał czerwoną kartkę w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Manchester City - Paris Saint-Germain. Argentyńczyk nie wytrzymał ciśnienia i w bezmyślny sposób osłabił swój zespół.

Angel Di Maria w tym sezonie rozegrał 37 spotkań, w których zdobył sześć goli i zanotował aż 16 asyst. Były skrzydłowy Realu Madryt i Manchesteru United pod nieobecność Kyliana Mbappe miał być obok Neymara czołową postacią PSG w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Argentyńczyk zapisał się w protokole meczowym, ale nie tak, jakby chcieli tego jego koledzy kibice.

"The Citizens" po 63 minutach prowadzili 2:0, a obie bramki strzelił Riyad Mahrez. W tym momencie PSG potrzebowało aż trzech trafień, by awansować do finału Champions League. Chwilę później sprawa jeszcze bardziej się skomplikowała, gdyż Di Marii "odcięło prąd".

Manchester City - PSG: Czerwona kartka Di Marii [WIDEO]

W 69. minucie Argentyńczyk walczył przy linii bocznej o piłkę z Fernandinho. Brazylijczyk nie chciał dopuścić, by skrzydłowy francuskiej drużyny szybko wznowił grę i zagrodził mu drogę. W odpowiedzi Di Maria ciosem karate kopnął w staw skokowy rywala i wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Manchester City pokonał PSG 2:0 i po raz pierwszy w historii awansował do finału Ligi Mistrzów. O zwycięstwo zagra z lepszym z pary Real Madryt - Chelsea (1:1).