Zamknij

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

13.12.2021 11:33
Losowanie 1/8 finału LM transmisja TV
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów: transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć ceremonię losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22? Na jakim kanale oglądać to wydarzenie? Kto na kogo trafi w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów? Sprawdź, jak i gdzie można zobaczyć losowanie par 1/8 finału LM.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22 otworzy drugi etap tegorocznych rozgrywek o trofeum Champions League. Po fazie grupowej, w której wystąpiły 32 drużyny, pozostała już tylko połowa. W tym gronie nie zabrakło Bayernu Monachium, który jest jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu, broniącej tytułu Chelsea, Realu Madryt czy Manchesteru City i PSG.

Przed losowaniem 1/8 finału LM wiemy, że w drugiej części europejskich rozgrywek zobaczymy dwóch reprezentantów Polski: Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Tomasz Kędziora nie dał rady przedrzeć się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale on i jego Dynamo Kijów wiosną zaprezentuje się w Lidze Europy.

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów: kiedy się odbędzie? [DATA, GODZINA]

Przed losowaniem par 1/8 finału LM 16 ekip, które pozostały w grze o puchar Ligi Mistrzów podzielono na dwie grupy: na kluby rozstawione i nierozstawione. W związku z tym zwycięzcy grup zmierzą się z zespołami z drugich miejsc. Tradycyjnie w 1/8 finału Ligi Mistrzów drużyny z tych samych krajów nie będą mogły ze sobą rywalizować. Zabraknie również bariery politycznej - z prostej powodu, ponieważ ekipy z Kijowa i Doniecka, a także rosyjski Zenit Sankt Petersburg nie awansowały do 1/8 finału.

Losowanie 1/8 finału LM: Transmisja TV online

Pierwsze mecze 1/8 finału zaplanowano 15-16 lutego oraz 22-23 lutego. Rewanże mają mieć miejsce w pierwszej połowie marca.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów na żywo odbędzie się w poniedziałek, 13 grudnia o godzinie 12:00. Ceremonię losowania będzie można oglądać na żywo na antenie Polsatu Sport Premium 1. Relacja live zostanie również przeprowadzona na sport.radiozet.pl, a online losowanie 1/8 finału LM będzie można obejrzeć też na uefa.com.

RadioZET.pl