LM: Costa dał Juventusowi awans do fazy pucharowej. Lokomotiv uległ w końcówce

06.11.2019 20:55
Lokomotiv - Juventus NA ŻYWO

Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Lokomotivem Moskwa 2:1 w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów i tym samym zapewnił sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek. Gola na wagę promocji strzelił w doliczonym czasie gry Douglas Costa. Pozostałą bramkę dla gości zdobył Aaron Ramsey. Dla "Kolejarzy" trafił natomiast Aleksey Miranchuk.

Juventus Turyn pokonał Lokomotiv Moskwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów już po raz drugi. W poprzednim starciu wygrał w podobnych okolicznościach, gdy dwa gole w okolicach 80. minuty zdobył Paulo Dybala. W środę bohaterem został inny Amerykanin z Południa - Douglas Costa. Pełne spotkania rozegrali wszyscy trzej Polacy: Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus oraz Wojciech Szczęsny.

Lokomotiv – Juventus: "Stara Dama" pokonała "Kolejarzy" i awansowała do 1/8 finału LM

Mecz Lokomotiv - Juventus rozpoczął się całkowicie po myśli gości. Popularni "Kolejarze" zaczęli bardzo nerwowo, od fauli, co szybko poskutkowało rzutem wolnym z groźnej pozycji. Do stałego fragmentu gry dla "Juve" podszedł nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z bardzo ostrego kąta, co zupełnie zaskoczyło bramkarza gospodarzy. Piłka wyślizgnęła się z rąk Guilherme, a do siatki dobił ją Aaron Ramsey. Już w 4. minucie spotkania było 1:0 dla "Starej Damy".

Wyrównanie, na szczęście dla drużyny Grzegorza Krychowiaka, nadeszło już osiem minut później. Piłkę z lewej strony boiska świetnie dośrodkował Maciej Rybus, Aleksey Miranchuk wyskoczył do główki, ale uderzył tylko w słupek. Traf jednak chciał, że piłka wróciła pod nogi rosyjskiego piłkarza, a wówczas ten nie zmarnował drugiej szansy i pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Ten sam zawodnik miał szansę na wyprowadzenie Lokomotivu na prowadzenie już w 21. minucie. Niestety, nie trafił ani w piłkę dośrodkowaną przez Rybusa, ani przez Rifata Zhemaletdinova.

W 34. minucie świetne podanie od Danilo przechwycił w polu karnym Gonzalo Higuain. Argentyńczyk uderzył perfekcyjnie, z pierwszej piłki, nisko, w prawy dolny róg, ale Guilherme wykazał się bardzo dobrym instynktem i zdążył wybić futbolówkę na rzut rożny.

W 45. minucie na bramkę rosyjskiego bramkarza uderzył jeszcze Ronaldo, ale fatalnie przestrzelił w niezłej sytuacji. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się tuż po tej akcji i wszystko wskazywało na to, że czeka nas fenomenalne kolejne 45 minut.

I nie zmylono nas. Już w 46. minucie do rzutu wolnego ponownie podszedł Ronaldo, który znów skaczącym po mokrej nawierzchni uderzeniem postraszył Guilherme. Tym razem golkipera w porę uratował Vedran Corluka, wybijając piłkę daleko poza pole karne.

Dziesięć minut później portugalski mistrz Europy ponownie wypróbował bramkarza Lokomotivu. Tym razem uderzył z gry, z dystansu, po krótkim rogu, ale świetnie wybronił ten strzał robinsonadą 33-letni golkiper "Kolejarzy".

W 78. minucie przed wielką szansą na gola stanęli gospodarze. Grzegorz Krychowiak stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, jednak mocno wybijany z rytmu biegu przez defensorów "Juve" uderzył wprost w polskiego bramkarza. Z dobitką nadbiegł Joao Mario, jednak jego strzał wybił z linii bramkowej Leonardo Bonucci. Sześć minut potem Adrien Rabiot dobrze dośrodkował do Paulo Dybali, ale znów w porę strzelca ubiegł Corluka.

Gdy w 93. minucie spotkania wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem 1:1, dopiero co pojawiony na murawie Douglas Costa zagrał fenomenalną dwójkową akcję z Gonzalo Higuainem, minął dwóch obrońców Lokomotivu jak tyczki i uderzył na bramkę, pewnie pokonując Guilherme. Brazylijczyk ustalił wynik meczu i tym samym zagwarantował "Starej Damie" awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. "Kolejarze" mają trzy punkty po czterech meczach w grupie D i zajmują trzecie miejsce. O godzinie 21:00 rozpoczął się mecz drugiego w zestawieniu Atletico Madryt z czwartym Bayerem Leverkusen.

Poniżej relacja z meczu Lokomotiv Moskwa - Juventus Turyn w czwartej kolejce Ligi Mistrzów:

FT

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone emocje i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

I sędzia kończy mecz! Lokomotiv Moskwa przegrał u siebie z Juventusem Turyn 1:2 po naprawdę dobrym spotkaniu. Znowu.

90+4'

Żółta kartka dla Costy za nadmierną radość po strzelonej bramce.

90+3'

I GOOOL DLA JUVENTUSU! Douglas Costa minął w polu karnym obrońców Lokomotivu jak tyczki i z łatwością pokonał Guilherme. Co za bramka Brazylijczyka! Lokomotiv 1:2 Juventus.

90'

Łatwo radzą sobie z kornerem zawodnicy Lokomotivu. Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Ależ szansa Pjanicia po strzale zza pola karnego. Bośniak trafił jednak jedynie w rywala.

89'

Dobra wrzutka Dybali ląduje ostatecznie na głowie Edera, który zażegnuje niebezpieczeństwo.

89'

Atak Juventusu, uderzał Higuain, ale trafił w Hoewedesa. Rzut rożny dla gości.

86'

Uderzył z dystansu Krychowiak, ale wysoko nad bramką Szczęsnego.

85'

Zmiana w Lokomotivie: Joao Mario opuszcza boisko na rzecz Aleksandra Kolomeytseva.

84'

Dobre dośrodkowanie Rabiot do Dybali, ale w porę Argentyńczyka ubiegł Corluka.

83'

Rzut wolny Pjanicia fatalny. Wprost w ręce Guilherme.

83'

Faul Macieja Rybusa na Danilo. Juventus będzie miał groźną sytuację z rzutu wolnego, a reprezentant Polski otrzymał żółty kartonik.

81'

Zmiany w obu drużynach: w Lokomotivie Rifat Zhemaletdinov opuszcza boisko, a w jego miejsce melduje się Murilo. W Juventusie natomiast Paulo Dybala pojawia się na murawie za Cristiano Ronaldo.

79'

Za moment groźną akcję przeprowadziło "Juve", było zamieszanie w polu karnym Lokomotivu, pomylił się Guilherme, ale wsparli go obrońcy.

78'

Co za akcja Lokomotivu! Grzegorz Krychowiak stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale naciskany był jeszcze przez obrońców, przez co oddał jedynie mocny strzał w środek. Polski bramkarz sparował piłkę na lewą stronę, gdzie czyhał na nią już tylko Joao Mario. Portugalczyk uderzył, ale piłkę z linii bramkowej wybił Leonardo Bonucci!

76'

Z grymasem na twarzy, ale Chorwat wrócił do gry. Kontynuujemy!

75'

Leży na boisku kontuzjowany Vedran Corluka.

74'

Dobra akcja w polu karnym Adriena Rabiot, który wrzucił piłkę mocno, po ziemi. Znów w porę zareagowali jednak defensorzy gospodarzy.

72'

Bentancur wrzucił piłkę w pole karne Lokomotivu, ale obrona poradziła sobie z tym dośrodkowaniem.

70'

Druga zmiana w "Starej Damie": Sami Khedira opuścił boisko, a pojawił się na nim Douglas Costa.

67'

Ponownie strzał Lokomotivu, tym razem Miranchuka, ale wprost w ręce Szczęsnego.

67'

I świetna kontra Lokomotivu po ataku pozycyjnym Juventusu: Joao Mario stanął przed szansą podania lub strzału, wybrał to drugie i uderzył... w trybuny.

64'

Zmiana w Juventusie: Rodrigo Bentancur pojawia się w miejsce strzelca bramki, Aarona Ramseya.

63'

Po rzucie wolnym strzału z dystansu spróbował Pjanic, jednak zbyt lekko dla Guilherme.

63'

Faul Barinova na Sandro, będzie rzut wolny z lewej strony boiska dla "Juve".

61'

Po rzucie rożnym przed szansą stanął Miranchuk, który uderzył jednak za słabo, by zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego.

60'

Akcja Lokomotivu, strzału spróbował najpierw zablokowany Zhemaletdinov, a następnie, również zblokowany, Eder.

59'

Dobre podanie w pole karne Lokomotivu odebrał Khedira, którego strzał w porę zablokowali obrońcy gospodarzy.

58'

Korner gości niewykorzystany, a kontrę wyprowadził Lokomotiv. Bardzo obiecujący atak zakończył się jedynie spalonym Miranchuka.

56'

I ponownie zagroził bramce Guilherme Cristiano Ronaldo! Tym razem Portugalczyk uderzył z lewej strony boiska, zza pola karnego, ale rosyjski bramkarz fenomenalnie obronił ten strzał. Tylko rzut rożny dla "Juve"!

54'

Dośrodkowanie Joao Mario, ale... do nikogo.

53'

Przed szansą na strzał stanął Barinov, przymierzył, ale daleko obok lewego słupka bramki Szczęsnego.

49'

Skontrował Lokomotiv, a Zhemaletdinov inteligentnie wywalczył rzut rożny. Miranchuk zagrał z kornera krótko i to pogubiło gospodarzy.

48'

Uderzył Ronaldo i to był bardzo obiecujący strzał Portugalczyka. Guilherme odbił jednak piłkę, a w porę z pola karnego wybił ją Corluka.

47'

Ponownie dość agresywnie zaczyna Lokomotiv, faul i przed szansą z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce "Juve".

HT

Sędzia kończy pierwszą część spotkania! Lokomotiv Moskwa remisuje u siebie z Juventusem Turyn 1:1.

45'

Cóż za szansa Ronaldo! Portugalczyk otrzymał dobre podanie od Khediry, ale uderzył wysoko nad bramką Guilherme.

44'

Chaotyczny atak Juventusu, dał się w to wplątać Lokomotiv, ale ostatecznie to obrońcy gospodarzy górą.

42'

Ponownie w natarciu "Kolejarze", tym razem dośrodkowywał Zhemaletdinov, ale i jego wrzutka nie znalazła adresata.

41'

Skontrował Lokomotiv, na lewym skrzydle znalazł się Krychowiak, który świetnie, mocno dośrodkował, ale Miranchuk nie zdołał dojść do piłki.

40'

Przyspieszył Juventus, Alex Sandro zagrał dobrą, długą piłkę do Ronaldo, ale ten nie zdążył do niej dojść.

39'

Kontra Lokomotivu zakończona faulem i żółtą kartką dla Leonardo Bonucciego.

38'

Juventus ponownie w ataku pozycyjnym. Długo to trwa.

35'

I ponownie "wypróbował" Guilherme Higuain, tym razem z dystansu, ale znów górą rosyjski bramkarz.

34'

Co za okazja Higuaina! Danilo popisał się świetnym, dalekim podaniem do argentyńskiego napastnika, który uderzył z pierwszej piłki po prawym dolnym rogu. Fenomenalnie obronił Guilherme!

33'

Dobre dośrodkowanie Miralema Pjanicia blokują obrońcy Lokomotivu. Piłka jednak wraca do zawodnika "Juve", ten wrzuca, główkował Ronaldo, ale daleko obok bramki.

32'

Kolejna wrzutka Danilo i znowu tylko korner dla "Starej Damy".

31'

Leżał na murawie długo Adrien Rabiot. Francuz wrócił do gry utykając.

30'

Ponownie wolne akcje Juventusu zakończyły się kiepską wrzutką Alexa Sandro.

28'

Szybciej teraz zaatakował także Juventus, z prawej strony dośrodkowywał Danilo, ale zablokowany. Po rzucie rożnym było bardzo groźnie, lecz ostatecznie piłka wylądowała w rękach Guilherme.

27'

Kontratak gospodarzy zakończył się strzałem Krychowiaka, ale bardzo słabym. Spokojnie interweniował Szczęsny.

26'

Powolne akcje Juventusu nie przynoszą efektów. Łatwy odbiór Lokomotivu.

24'

Kontratak Lokomotivu, rozpoczął go Krychowiak, ale został on skoszony równo z ziemią. Sędzia... nie zareagował.

21'

Korner dla "Kolejarzy" niewykorzystany, ale pozostali oni w natarciu. Z lewej strony do Miranchuka wrzucił Rybus, następnie Zhemaletdinov, ale rosyjski pomocnik zmarnował obie te sytuacje. Co za strata!

20'

I jeszcze jeden atak Lokomotivu, uderzył Joao Mario, ale jego strzał zablokowany.

19'

Dwa groźne ataki Lokomotivu zakończone fatalnymi podaniami.

17'

Korner dla Lokomotivu niewykorzystany, skontrowało "Juve", ale Ronaldo uderzył obok lewego słupka.

16'

Teraz z kolei z atakiem posunął Lokomotiv, na bramkę uderzenia spróbował Rifat Zhemaletdinov. Tylko rzut rożny dla Rosjan.

14'

Atakuje Juventus, ale Gonzalo Higuain podał niecelnie.

12'

I mamy już 1:1! Wyśmienitą wrzutkę Macieja Rybusa skontrował gracz Lokomotivu, który trafił w słupek, ale Aleksey Miranchuk zdążył z dobitką. Robi nam się wspaniały mecz!

11'

Juventus w ataku pozycyjnym, ale wyłapuje ostatecznie piłkę Guilherme.

10'

Skontrować próbował Lokomotiv, ale zakończyło się na niecelnym finalnym podaniu.

9'

Atakuje Juventus, uderzał Cristiano Ronaldo, ale tylko rzut rożny dla "Starej Damy". Korner niewykorzystany.

6'

Po stracie gola naciska nieco bardziej na bramkę Szczęsnego Lokomotiv, z lewej strony pola karnego uderzył Joao Mario, ale minimalnie nad poprzeczką.

3'

I Cristiano Ronaldo uderzył na bramkę z tej trudnej pozycji, a Guilherme wypuścił piłkę z rąk! Futbolówkę do siatki dobił Aaron Ramsey i mamy 1:0 dla Juventusu!

2'

Lokomotiv zaczął bardzo agresywnie. Pierwszy rzut wolny dla Juventusu z groźnej pozycji.

1'

Niestety Grzegorz Krychowiak zaczyna od ostrego faulu. Na szczęście tylko upomniany przez francuskiego arbitra.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce Lokomotiv.

18:56

Zespoły już na murawie, za nami hymn Ligi Mistrzów.

18:55

Największymi nieobecnymi w Juventusie są pomocnicy Emre Can i Juan Cuadrado oraz obrońcy Giorgio Chiellini oraz Matthijs de Ligt. W Lokomotivie z kolei Luka Djordjevic, Jefferson Farfan, Anton Miranchuk oraz Fedor Smolov.

18:53

W poprzednim meczu obu drużyn padł wynik 2:1 dla "Starej Damy".

18:48

Przypomnijmy, że Juventus gra dzisiaj o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W przypadku wygranej z Lokomotivem, Wojciech Szczęsny i spółka znajdą się w 1/8 finału Champions Legaue na dwie kolejki przed końcem etapu grupowego. Rosjanie jednak również wciąż mają szansę na promocję, dlatego z pewnością podejmą walkę z silniejszym rywalem. Dodajmy, że trzeci zespół każdego zestawienia także awansuje do fazy pucharowej, ale Ligi Europy.

18:38

Jako drudzy goście - Juventus:

18:36

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - Lokomotiv:

18:35

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Lokomotiv Moskwa - Juventus Turyn w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!