Liverpool znów lepszy od Atletico, ważna wygrana Manchesteru City

03.11.2021 23:00
Liverpool - Atletico

Liverpool w jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał Atletico Madryt 2:0. W drugim spotkaniu grupy B Milan zremisował z FC Porto 1:1. Zwycięstwa odniosły za to m.in. ekipy Manchesteru City, PSG czy Interu Mediolan.

Liverpool objął prowadzenie już w 13. minucie po bramce Diogo Joty, któremu asystował Trent Alexander-Arnold. Kilka minut później Anglik znów zaliczył decydujące podanie, a do siatki trafił Sadio Mane.

Sytuacja Atletico stała się jeszcze trudniejsza w 36. minucie, gdy z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Felipe. Mimo osłabienia Rojiblancos nie stracili już więcej goli i przegrali "tylko" 0:2. Ta porażka sprawiła jednak, że spadli na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Na drugie wskoczyło FC Porto, które w środę zremisowało na San Siro z Milanem 1:1.

PSG tylko zremisowało z RB Lipsk

Ciekawie było w grupie A. Manchester City pokonał u siebie Club Brugge 4:1, a PSG zremisowało na wyjeździe z RB Lipsk 2:2. Tym samym bardzo interesująco zapowiada się starcie 5. kolejki fazy grupowej, w którym ekipa Josepa Guardioli zmierzy się z Lionelem Messim i spółką w bezpośrednim starciu. To spotkanie może zdecydować o tym, kto awansuje do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Niespodziewaną porażkę poniosła Borussia Dortmund, która przegrała u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:3. Gospodarze już od 29. minuty grali w osłabieniu po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Matsa Hummelsa.

Mimo tego to oni jako pierwsi trafili do siatki. W 35. minucie gola po strzale z rzutu karnego zdobył Marco Reus. Na jego trafienie w drugiej połowie odpowiedzieli Dusan Tadić, Sebastien Haller i Davy Klaassen.

W drugim meczu grupy C Sporting rozbił Besiktas 4:0.

Zwycięstwa Realu Madryt i Interu

W rozgrywanym wcześniej spotkaniu grupy D Real Madryt pokonał u siebie Szachtar Donieck 2:1 po dwóch trafieniach Karima Benzemy. Zwycięstwo odniósł też Inter Mediolan, który na wyjeździe ograł Sheriff Tyraspol 3:1