Zamknij

Liverpool w najmocniejszym składzie przed finałem LM. Wraca Thiago i Fabinho

27.05.2022 17:10
Liverpool w najmocniejszym składzie przed finałem LM. Wraca Thiago i Fabinho
fot. IMAGO/Ian Stephen/Imago Sport and News/East News

Thiago Alcantara i Fabinho zostaną powołani na mecz z Realem w finale Ligi Mistrzów. Obaj zawodnicy mieli problemy zdrowotne po ostatnich spotkaniach Liverpoolu, ale sztab medyczny The Reds dopuścił ich do gry.

Thiago Alcantara w spotkaniu z Wolverhampton (3:1) miał problemy ze ścięgnem Achillesa, przez co musiał zostać zdjęty z boiska po 45 minutach. Fabinho zszedł z murawy po 30 minutach w meczu z Aston Villą (2:1). Przy występach obu pomocników w finale LM od zeszłego tygodnia stały duże znaki zapytania.

Wątpliwości zostały rozwiane dopiero w piątek. „Thiago i Fabinho pojadą z drużyną na sobotni mecz Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Obaj będą rywalizowali o powrót do składu – poinformował klub w komunikacie.

ROZMOWA. Rafał Lebiedziński: Przewaga piłkarskiej Anglii nad Hiszpanią rośnie. Dzieli je finansowa przepaść

Liverpool z szansą na siódmy tytuł

Obaj zawodnicy byli kluczowymi zawodnikami Liverpoolu w tym sezonie. Thiago i Fabinho pomogli The Reds w zdobyciu League Cup i FA Cup. Do wywalczenia tytułu mistrza Anglii zabrakło jednego punktu – Liverpool został wyprzedzony przez Manchester City. The Reds mogą jednak zrekompensować tę stratę w sobotę, podnosząc po raz siódmy Puchar Europy.

Liverpool FC wygrywał Ligę Mistrzów w 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 i 2019 roku.

RadioZET.pl/PAB