Liverpool - Villarreal: Zobacz wideo wszystkich goli z półfinału LM

27.04.2022 22:55

Liverpool FC - Villarreal CF: WIDEO, GOLE, BRAMKI, SKRÓT MECZU. Liverpool pokonał u siebie z Villarreal 2:0 w półfinale Ligi Mistrzów. Gole strzelali kolejno Ekwadorczyk Pervis Estupinan (samobój) oraz Senegalczyk Sadio Mane. Zobacz wideo wszystkich goli i skrót meczu 1/2 finału LM!

Mohamed Salah

Liverpool podszedł do pierwszego półfinałowego meczu w Lidze Mistrzów w roli zdecydowanego faworyta. Za "The Reds" przemawiał nie tylko atut własnego boiska, ale i rewelacyjne wyniki z ostatnich tygodni. W trzech ostatnich spotkaniach ograli Everton 2:0, Manchester United 4:0 i Manchester City 3:2. Dzięki temu wciąż są w grze o najważniejsze trofea - oprócz Ligi Mistrzów mogą sięgnąć także po mistrzostwo Anglii i FA Cup.

Kibice Liverpoolu w starciu z Villarrealem mogli liczyć przede wszystkim na Mohameda Salaha, który jest najlepszym strzelcem zespołu w Lidze Mistrzów. W tym sezonie zdobył już 8 goli. Egipcjanin wciąż ma szansę na zdobycie tytułu króla strzelców Champions League, choć jego strata do liderującego Karima Benzemy wynosi aż 6 bramek.

Liverpool - Villarreal: WIDEO GOLI i SKRÓT MECZU

Strzelanie dla Liverpoolu rozpoczął golem samobójczym w 53. minucie Pervis Estupinan. Mohamed Salah zagrał piłkę do Jordana Hendersona, Anglik dośrodkował, a ekwadorski obrońca Villarrealu odbił piłkę nogą tak, że ta wpadła za kołnierz Geronimo Rulliemu.

Druga bramka padła zaledwie dwie minuty później. Salah zagrał prostopadle Sadio Manego, a Senegalczyk czubkiem buta wbił piłkę do siatki.

Mecz Liverpool FC - Villarreal CF zakończył się ostatecznie zwycięstwem "The Reds" 2:0. Rewanż będzie miał miejsce we wtorek 3 maja o godzinie 21:00 na Estadio de la Ceramica w Villarrealu.