Zamknij

Finał Ligi Mistrzów opóźniony. Organizacyjny skandal w Paryżu

28.05.2022 20:58

Finał Ligi Mistrzów Liverpool - Real Madryt został opóźniony o co najmniej 36 minut z powodu kolejek, jakie powstały przed wejściem na Stade de France w Paryżu. Fani nie zdążyli wejść na stadion o czasie i organizatorzy postanowili na nich poczekać.

Finał Ligi Mistrzów opóźniony
fot. PAP/EPA

Według oficjalnych informacji, które ukazały się m.in. na telebimie na obiekcie, fani Liverpoolu spóźnili się na mecz i organizatorzy nie zdążyli ich wszystkich wpuścić. Wcześniej kibice bardzo długo "odprowadzali" autokar ze swoimi piłkarzami.

Początkowo spotkanie opóźniono o kwadrans. Potem nadszedł kolejny komunikat, że ten pojedynek rozpocznie się o godz. 21:30. Ostatecznie pierwszy gwizdek ma wybrzmieć o 21:36.

Finał LM: Dlaczego jest opóźniony?

Można już mówić o organizacyjnym skandalu. Spóźnieni kibice to jedno, ale na nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych widać, jak część fanów szturmuje i skacze przez ogrodzenie bez żadnej kontroli. Niektórzy mieli nie posiadać biletów. Policja użyła gazu łzawiącego.

Takie zachowanie jest niebezpieczne dla pozostałych uczestników widowiska, bo tak naprawdę nie wiadomo, kto dostał się na obiekt.

Relacja na żywo z meczu Liverpool - Real Madryt na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl