Real Madryt zwycięzcą Ligi Mistrzów! 14. tytuł "Królewskich"

28.05.2022 23:30

Real Madryt po raz 14. wygrywa Ligę Mistrzów! W opóźnionym finale Champions League "Królewscy" pokonali na podparyskim Stade de France Liverpool 1:0 po trafieniu Viniciusa. Kapitalne zawody rozegrał bramkarz mistrza Hiszpanii Thibaut Courtois.

Real Madryt zwycięzcą Ligi Mistrzów

Finał Ligi Mistrzów Liverpool - Real Madryt rozpoczął się z 36-minutowym opóźnieniem. Według niepotwierdzonych informacji kibice "The Reds" spóźnili się na stadion, a organizatorzy mieli problem, by zadbać o ich bezpieczeństwo. Niektórzy skakali przez ogrodzenie, policjanci użyli gazu łzawiącego, a całe zamieszanie mogło doprowadzić do paniki w tłumie. Z tego względu starano się nie zaogniać sytuacji i zdecydowano o przesunięciu pierwszego gwizdka.

Real Madryt grał o 14. zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a Liverpool o siódme, co pozwoliłoby się zrównać w tabeli wszech czasów z drugim w tej klasyfikacji Milanem. Cztery lata temu skład decydującego starcia wyglądał tak samo i wówczas górą byli "Królewscy" (3:1). Wydatnie pomógł im w tym Loris Karius. Teraz przyjezdni z miasta Beatlesów mieli bardziej stabilnego bramkarza, ale nawet on nie zapobiegł porażce.

Liverpool - Real WYNIK i GOL Viniciusa [WIDEO]

Mimo to golkiper odegrał pierwszoplanową rolę, ale był to zawodnik Realu Thibaut Courtois. Belg grał jak w transie, cudownie bronił uderzenia Salaha oraz Mane i tylko dzięki niemu "Królewscy" nie stracili gola. Sami zadali jeden decydujący cios - w 59. minucie Vinicius wykorzystał nieudany strzał Fede Valverde i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Liverpool - Real Madryt 0:1

Bramki: Vinicius (59')

Składy

• Liverpool: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andy Robertson - Jordan Henderson (Naby Keita 77'), Fabinho, Thiago Alcantara (Roberto Firmino 77') - Mohamed Salah, Luis Diaz (Diogo Jota 65'), Sadio Mane
  • Real Madryt: Thibaut Courtois - Ferland Mendy, David Alaba, Eder Militao, Dani Carvajal - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić (Dani Ceballos 90') - Vinicius Jr., Fede Valverde (Eduardo Camavinga 85') - Karim Benzema