LM: Genk postraszyło Liverpool, skromne zwycięstwo obrońcy tytułu

05.11.2019 22:54
Liverpool - Genk

Liverpool FC pokonał w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Genk 2:1. Anglicy są o krok od awansu do fazy pucharowej Champions League. W ekipie gości całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Jakub Piotrowski.

Trener Juergen Klopp w obliczu niedzielnego hitu z Manchesterem City w Premier League postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodników. Na ławce zasiedli m.in. Andy Robertson, Roberto Firmino i Sadio Mane, ale wszyscy pojawili się na boisku w końcówce. Ale to nie oni odegrali główne role, bo wynik został ustalony już w 53. minucie.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 14. minucie, gdy Georginio Wijnaldum wykorzystał nieporozumienie obrońców gości. Liverpool miał ogromną przewagę, ale w końcu oddał inicjatywę, co kosztowało utratę gola. Do siatki Alissona trafił Mbwana Samatta. Niedługo po przerwie bramkę zdobył Alex Oxlade-Chamberlai, która finalnie dała "The Reds" trzy punkty.

LM: Remis Napoli z Salzburgiem

W równolegle rozegranym spotkaniu Napoli tylko zremisowało z Red Bull Salzburg 1:1. Zwycięstwo zapewniłoby Włochom awans do fazy pucharowej, a zamiast tego skończyło się spadkiem z 1. na 2. miejsce.

Liverpool - Genk 2:1
Bramki: Georginio Wijnaldum (14.), Alex Oxlade-Chamberlain (53.) - Mbwana Samatta (41.)

Zapis relacji z meczu LM Liverpool - Genk:

90'+3

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+3

KONIEC. Zgodnie z planem Liverpool wygrywa z Genk 2:1.

90'+3

Jeszcze jedna centra Belgów, na aferę, ale bez powodzenia.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Liverpool nie pozwala gościom na skonstruowanie jeszcze jednej akcji. Piłka cały czas w strefie obronnej Genk.

89'

Origi za wszelką cenę próbuje wpisać się na listę strzelców, ale to była już jego ostatnia okazja. Roberto Firmino zmienia Belga.

87'

Pogubił się Salah w dryblingu w polu karnym.

86'

Bardzo mocno i bardzo wysoko Ndongala. Wcześniej dobra okazja na centrę Maehle, ale zamiast do kolegów zagrał do rywala.

85'

Dwie zmiany w Genk - Bongonda i Onuachu za de Norre i Hrosovsky'ego.

84'

Znów szybkie rozegranie Belgów, ale centra Heynena za lekka. Coś się zaczęło dziać pod bramką Alissona.

83'

Kartka dla de Norre.

81'

Znakomita szansa Genk. Heynen stanął oko w oko z Alissonem, chociaż był ustawiony nieco z lewej strony i nie zdołał minąć Brazylijczyka.

80'

Dla Genk porażka w tym meczu będzie oznaczała najprawdopodobniej koniec marzeń o awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Oni nie mają nic do stracenia w tej sytuacji, a jednak na razie nie potrafią przycisnąć tak jak w pierwszej połowie.

77'

Mało interesujący fragment spotkania. Nawet na trybunach zapadłą cisza.

74'

Podwójna zmiana w "The Reds" - za Keitę i Oxlade'a-Chamberlaina pojawiają się Robertson i Mane.

70'

Odważniejsza akcja Belgów, ale bez strzału.

68'

Anemiczny strzał Oxlade'a-Chamberlaina.

68'

Zmiana w ekipie Genk - Ndongala w miejsce Ito.

65'

Hokejowy zamek założyli gospodarze przed polem karnym przyjezdnych. Długo rozgrywali piłkę w polu karnym, w końcu wycofali do Aexandra Arnolda, a ten przeniósł ją nad poprzeczką.

63'

Znowu protesty po rzekomej ręce rywala w polu karnym. Ponownie bez reakcji sędziego.

62'

Van Dijk coraz częściej gra jak napastnik. Wcześniej kibice domagali się ręki Cuesty, ale arbiter nawet tego nie sprawdzał.

61'

Za lekki strzał Dewaesta. Nawet gdyby trafił, to był na pozycji spalonej i gol nie zostałby uznany.

59'

Liverpool próbuje podwyższyć na 3:1, by nie dopuścić do powtórki sytuacji z pierwszej połowy. Tym razem Salaha wszystko zrobił świetnie, oprócz strzału.

57'

Efektowna próba prostopadłego podania Salaha do Oxlade'a-Chamberlaina. Minimalnie za mocno.

55'

Heynan ratuje swój zespół przed utratą gola. Salah miałby wyborną okazję.

53'

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Alex Oxlade-Chamberlain trafia z półobrotu. Niesygnalizowany strzał Anglika zaskakuje golkipera Genk.

51'

Dobra akcja gości, ale nie udało się oddać strzału. Pierwsze ostrzeżenie w tej połowie.

49'

Z 30 metrów uderzał Origi. Coucke miał problemy, ale zdołał to wybronić.

48'

Wracamy do obrazka znanego z pierwszych fragmentów spotkania. Liverpool wymienia mnóstwo podań, a Genk biega za piłką i stara się nie dopuścić do dobrych szans rywali.

46'

Oba zespoły bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Liverpool.

45'+2

KONIEC pierwszej połowy. Liverpool - Genk niespodziewanie 1:1. Wracamy za ok. kwadrans.

45'+2

To mógł być gol do szatni - van Dijk sytuacyjne uderza jednak obok.

45'

Jeszcze minutę zawodnicy pograją w tej połowie.

44'

Origi ponownie obok słupka. Na razie jego celownik nie jest dobrze nastawiony.

43'

Kolejny strzał gości, teraz po ładnej akcji. Obok słupka uderza Heynen.

42'

Stałe fragmenty gry, przy tak dużej dysproporcji w umiejętnościach, zawsze są mocną bronią tego teoretycznie słabszego. I to pokazali Belgowie.

40'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Nieoczekiwanie Genk wyrównuje - Samatta trafia po centrze z rzutu rożnego.

40'

Alexander Arnold w ostatnie chwili zdjął piłkę z nogi Samatty.

39'

Bardzo dobry pomysł na rozegranie tego rzutu rożnego Alexandra Arnolda. Piłka do ustawionego na 12. metrze van Dijka, ale Holender nie trafił w nią czysto.

38'

Kolejna szansa, tym razem Origiego. Belg minął się jednak z piłką, ale wywalczył korner.

36'

Bardzo dobry zwód i wejście w pole karne Salaha. Tego samego nie można powiedzieć o uderzeniu.

34'

Oxlade-Chamberlain poturbowany, a Keita przyblokowany przy próbie strzału.

32'

Dobra akcja Maehle, niezłe dośrodkowanie, tylko że do nikogo. Koledzy nie wierzyli chyba, że obrońca poradzi sobie z dwoma rywalami.

31'

Oxlade-Chamberlain położył na ziemi Dewaesta, ale uderzenie Anglika zablokował Lucumi.

29'

Błąd Coucke, który nieczysto trafił piłkę i podał bardzo niecelnie do kolegi. Ten w ostatnie chwili uratował się przed atakiem Salaha.

29'

Oddali trochę inicjatywę  liverpoolczycy gościom. Gra przeniosła się chwilową na połowę "The Reds", ale nic z tego nie wynika.

26'

Przyjezdni wymienili do tej pory - według statystyk - 37 podań. Liverpool blisko 200.

25'

Ręką zagrywa Milner. Anglik przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Genk, a mimo to na razie bez kartki.

23'

Podwójna szansa Keity, ale radzi sobie Coucke do spółki z obrońcami.

23'

Strzału nie było, a z dośrodkowaniem poradzili sobie goście.

22'

Żółta kartka dla Lucumiego za nieprzepisowe zatrzymywanie Salaha. Rzut wolny dla "The Reds" z narożnika pola karnego.

21'

Celny strzał z dystansu Milnera, ale za blisko bramkarzy, by ten miał problemy. Leniwie toczy się to spotkanie.

18'

Za szybko Salah ruszył do zagrania kolegi. Spalony Egipcjanina.

17'

Za mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego i stracona okazja Belgów.

15'

Błąd w tej sytuacji popełnił przede wszystkim Dewaest, bo to on nie skontrolował piłki, która odbiła się pod nogi Wijnalduma.

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Wijnaldum wykorzystuje nieporozumienie w defensywie gości.

11'

Faul Milnera na Maehle.

9'

Coraz głębiej gracze gości. Liverpool nie złapał jeszcze odpowiedniego rytmu i tempa gry. Gospodarze mogą mieć w podświadomości, że za kilka dni arcyważny mecz z "The Citizens" w Premier League.

6'

Za głębokie dośrodkowanie do Origiego i piłka w rękach bramkarza Genk.

5'

Liverpool długo rozgrywa piłkę i szuka luk w linii obrony rywali. Na razie jednak więcej podań wszerz niż do przodu.

3'

Belgowie szybko doskakują do rywali i starają się przejmować piłkę w środku pola. To może być dobry sposób na Liverpool, pod warunkiem, że wystarczy sił do biegania.

1'

Grają! Zaczęli goście.

21:01

Dodajmy jeszcze, że na ławce Genk jest polski pomocnik Jakub Piotrowski.

20:58

Są wreszcie zawodnicy. Jeszcze formalności i zaczynamy!

20:55

W głośnikach rozbrzmiewa już hit The Beatles "You'll never walk alone", a to oznacza, że za moment na murawie pojawią się piłkarze.

20:46

Po trzech kolejkach Liverpool z dorobkiem 6 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy E. Wyżej o "oczko" jest Napoli, które dziś gra z Salzburgiem i jeśli wygra, a "The Reds" uporają się z Belgami, drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego będzie mogła cieszyć się z awansu do fazy pucharowej. Genk plasuje się na ostatnim miejscu - ma jeden punkt.