Liverpool - Milan: Pięć goli na Anfield, "The Reds" górą. Zobacz WIDEO bramek

15.09.2021 23:05
Trent Alexander-Arnold

Liverpool pokonał u siebie z AC Milan 3:2 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów w grupie B. Gole dla "The Reds" zdobyli kolejno Trent Alexander-Arnold, Egipcjanin Mohamed Salah i Jordan Henderson, zaś dla "Rossonerich" Chorwat Ante Rebic i Hiszpan Brahim Diaz. Zobacz WIDEO bramek Alexandra-Arnolda, Salaha, Hendersona, Rebica i Diaza w meczu Liverpool - Milan w LM!

7. Liverpool - Milan: Wynik meczu 1. kolejki LM w grupie B

Gol Trenta Alexandra-Arnolda w meczu Liverpool FC - AC Milan w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów w grupie B padł w dziewiątej minucie spotkania.

Liverpool - Milan: Gol Trenta Alexandra-Arnolda

Anglik zagrał dwójkową akcję z Egipcjaninem Mohamedem Salahem, wbiegł z piłką w pole karne "Rossonerich" i uderzył po długim słupku, nie dając szans Mike'owi Maignanowi.

Liverpool - Milan: Obroniony rzut karny Mohameda Salaha

W 14. minucie Salah mógł podwyższyć prowadzenie "The Reds", ale egzekwowany przez niego rzut karny tym razem świetnie obronił Maignan.

Liverpool - Milan: Gol Antego Rebica

Wyrównanie nastało w 42. minucie. Solową akcję w głębi pola przeprowadził Belg Alexis Saelemaekers, zagrał Portugalczyka Rafaela Leao, a ten do Chorwata Antego Rebica. 27-letni były napastnik Eintrachtu Frankfurt strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Alissonowi Beckerowi.

Liverpool - Milan: Gol Brahima Diaza

Już dwie minuty później Milan wyszedł na prowadzenie. Leao zagrał wówczas na skrzydło do Rebica, a ten dośrodkował do Theo Hernandeza. Francuz uderzył, jednak za słabo i piłkę do pustej bramki wbił Hiszpan Brahim Diaz.

Liverpool - Milan: Gol Mohameda Salaha

Tuż po przerwie, w 49. minucie pojedynku to Liverpool tym razem wyrównał. Salah zagrał ładną dwójkową akcję z Belgiem Divockiem Origim i ekwilibrystycznym strzałem z obrotu Egipcjanin pokonał Maignana.

Liverpool - Milan: Gol Jordana Hendersona

W 69. minucie ponownie na prowadzenie wyszli "Rossoneri". Futbolówkę z rzutu rożnego zagrał Alexander-Arnold, wybili ją obrońcy Milanu, ale jako pierwszy dopadł do niej Jordan Henderson. Anglik uderzył z pierwszej piłki, z powietrza i w rezultacie nie do obrony dla Maignana.

Liverpool - Milan: Wynik meczu 1. kolejki LM w grupie B

Więcej bramek w tym pojedynku już nie padło i Liverpool pokonał u siebie Milan 3:2. Kolejne starcia w LM oba zespoły rozegrają już za około dwa tygodnie. "The Reds" zmierzą się na wyjeździe z FC Porto, zaś Milan zagra u siebie z Atletico Madryt.