Kryzys nie dotyczy Ligi Mistrzów. Liverpool pewnie ograł RB Lipsk

16.02.2021 22:45
RB Lipsk - Liverpool: mecz na żywo

Liverpool FC wygrał w Budapeszcie z RB Lipsk 2:0 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i pokazał, że kryzys z Premier League nie przekłada się na europejskie rozgrywki. Oba gole padły po koszmarnych błędach piłkarzy gospodarzy.

• Liverpool nie wygrał meczu w Premier League od trzech kolejek, ale w Lidze Mistrzów wciąż potrafi wygrywać
  • W pierwszym meczu 1/8 finału Champions League "The Reds" ograli wicelidera Bundesligi RB Lipsk 2:0
  • Fatalnie zaprezentowała się obrona Niemców, która sprezentowała rywalom oba gole

Mecz RB Lipsk - Liverpool był zagrożony ze względu na sytuację epidemiczną i zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Ostatecznie UEFA postanowiła przenieść premierowe spotkanie 1/8 finału z Saksonii do Budapesztu. Niemcy mogli czuć się poszkodowani, bo na swoim obiekcie w tym sezonie LM jeszcze nie przegrali. Na Węgrzech grało im się znacznie trudniej.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna mogli liczyć nie tylko na swoją dobrą grę, która obecnie daje im 2. miejsce w Bundeslidze, ale także na słabszą postawę rywali, którzy nie wygrali trzech kolejnych pojedynków w Premier League - z Brighton, Manchesterem City i Leicester City. Pod ostrzałem znalazł się przede wszystkim Alisson Becker, który hurtowo rozdawał prezenty rywalom. We wtorek w tę rolę wcielili się piłkarze Niemców.

LM: RB Lipsk - Liverpool [WYNIK]

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie po jednej okazji, ale najpierw Dani Olmo obił słupek, a potem Mohamed Salah przegrał rywalizację oko w oko z Gulacsim. Egipcjanin zrehabilitował się w 53. minucie, kiedy wykorzystał podanie od... pomocnika Lipska Marcela Sabitzera i pewnie umieścił piłkę w siatce. Jeszcze gorzej zachował się 5 minut później Nordi Mukiele, który nie trafił w futbolówkę, a jego koszmarną pomyłkę na gola zamienił Sadio Mane.

Rewanż odbędzie się 10 marca, ale nie jest powiedziane, że zostanie rozegrany na Anfield. UEFA nie wyklucza, że w ramach wyrównywania szans obie drużyny znów pojawią się w stolicy Węgier.

RB Lipsk - Liverpool 0:2

Bramki: Mohamed Salah (53.), Sadio Mane (58.)