LM: Liverpool wygrał dzięki samobójowi, nieudany start Interu

21.10.2020 23:05
Ajax - Liverpool

Liverpool FC dzięki samobójczemu trafieniu Nicolasa Tagliafico pokonał Ajax Amsterdam w spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzów. Punkty na San Siro stracił z kolei Inter Mediolan.

Mecze Bayern Monachium - Atletico Madryt oraz Real Madryt - Szachtar Donieck relacjonowaliśmy na żywo na sport.radiozet.pl. W stolicy Hiszpanii nie obyło się bez niespodzianki, ale nie był to jedyny zaskakujący wynik w grupie B.

Przed startem rywalizacji mówiło się, że faworytami do awansu są Real Madryt i Inter Mediolan. Tymczasem na inaugurację "Królewscy" przegrali, a "Nerazzurri" stracili dwa punkty. Podopieczni Antonio Conte na własnym boisku nie sprostali Borussii Moenchengladbach, choć prowadzili od 49. minuty dzięki trafieniu Romelu Lukaku. Do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Ramy Bensebaini, a prowadzenie niemieckiej drużynie w 84. minucie dał Jonas Hofmann. Przyjezdni nie zdołali utrzymać tego rezultatu do końca, bo w doliczonym czasie gry kolejnego gola zdobył Lukaku.

Liga Mistrzów: Efektowne zwycięstwo Atalanty

Znacznie lepiej spisał się inny przedstawiciel Serie A, ale też rywala miał - przynajmniej teoretycznie - łatwiejszego. Atalanta Bergamo, ćwierćfinalista poprzedniej edycji LM, pokonała na wyjeździe debiutujący w tych rozgrywkach Midtjylland aż 4:0.

Liga Mistrzów: Zwycięstwa Liverpoolu i Manchesteru City

Dobrze, choć bez rewelacji, wypadły również kluby angielskie. Liverpool pokonał Ajax Amsterdam 1:0, a jedynego gola w pierwszej połowie zdobył... lewy obrońca Holendrów Nicolas Taglafico. Argentyńczyk pechowo interweniował po nieudanym strzale Sadio Mane i wpakował piłkę do własnej bramki.

Manchester City musiał gonić wynik, bo po kwadransie przegrywał z FC Porto po golu Luisa Diaza. Niedługo później wyrównał z rzutu karnego Sergio Aguero i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku remisowym. Podopieczni Pepa Guardioli sprawę załatwili po zmianie stron, a trzy punkty zapewnili tej ekipie Ilkay Guendogan i Ferran Torres.

Liga Mistrzów: Remis drużyny Krychowiaka i Rybusa

W grupie A o 1. miejsce ma walczyć Bayern z Atletico, a o trzecie Salzburg i Lokomotiw Moskwa. Na inaugurację Austriacy podzielili się punktami z Rosjanami, remisując 2:2. Pełne spotkanie w drużynie Lokomotiwu rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, który wyleczył już COVID-19. Przez koronawirusa "Rybka" nie wystąpił w meczach reprezentacji Polski z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

W innym starciu Olympiakos Pireus po golu w końcówce pokonał Olympique Marsylię 1:0.

Kolejne mecze w grupach A-D odbędą się we wtorek 27 października.

Liga Mistrzów - WYNIKI meczów 21.10.2020

Grupa A:
Salzburg - Lokomotiw Moskwa 2:2 (Szoboszlai 45., Junuzivić 50. - Eder 19., Lisakowicz 75.)
Bayern Monachium - Atletico Madryt 4:0 (Coman 28., 72., Goretzka 41., Tolisso 66.)

Grupa B:
Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3 (Modrić 54., Vinicius 59. - Tete 29., samobój Varane 33., Solomon 42.)
Inter Mediolan - Borussia Moenchengladbach 2:2 (Lukaku 49., 90+1 - Bensebaini 63., Hofmann 84.)

Grupa C:
Manchester City - FC Porto 3:1 (Aguero 20., Guendogan 65., Ferran Torres 73. - Diaz 14.)
Olympiakos Pireus - Olympique Marsylia 1:0 (Hassan Koka 90.)

Grupa D:
Ajax Amsterdam - Liverpool 0:1 (samobój Tagliafico 55.)
FC Midtjylland - Atalanta Bergamo 0:4 (Zapata 26., Gomez 36., Muriel 42., Miranczuk 89.)