Liga Mistrzów: Villarreal lepszy od Juventusu, z awansem także Chelsea

16.03.2022 22:53

Chelsea i Villarreal uzupełniły grono ćwierćfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W środę wyeliminowały kolejno OSC Lille i Juventus.

Chelsea i Villarreal

Chelsea przystępowała do rewanżowego spotkania ze sporą zaliczką z pierwszego meczu, który wygrała u siebie po golach Kaia Havertza i Christiana Pulisica.

Spotkanie we Francji lepiej rozpoczęli jednak gospodarze. W 38. minucie prowadzenie dał im Burak Yilmaz. Odpowiedź przyszła pod koniec pierwszej połowy, gdy podanie Jorginho wykorzystał Pulisic. W 71. minucie na 2:1 trafił Cesar Azpilicueta.

Juventus niespodziewanie przegrał z Villarrealem

Dużo bardziej wyrównanego spotkania spodziewali się kibice Juventusu i Villarrealu, których zespoły w pierwszym spotkaniu w Hiszpanii zremisowały 1:1. Przez długi czas starcia w Turynie to gospodarze wyglądali lepiej. Do siatki trafiali jednak rywale.

W 78. minucie gola na 1:0 dał im Gerard Moreno, który pokonał Wojciecha Szczęsnego strzałem z rzutu karnego. Kilka chwil później na 2:0 podwyższył Pau Torres. To nie był jednak koniec. W doliczonym czasie gry goście mieli kolejny rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Arnaut Danjuma. Taki wynik utrzymał się do końca.

Ostatecznie to Villarreal i Chelsea jako ostatnie zapewniły sobie grę w najlepszej ósemce Ligi Mistrzów i dołączyły do Bayernu Monachium, Realu Madryt, Manchesteru City, Liverpoolu, Atletico Madryt i Benfiki. Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek.