Zamknij

Zmiany UEFA przed wznowieniem Ligi Mistrzów. Ulegli naciskom klubów

06.07.2020 16:28
UEFA zmienia plany w Lidze Mistrzów
fot. AP/Associated Press/East News

W piątek UEFA ma ogłosić zmiany, jakie wprowadzi w sprawie rewanżowych spotkań  1/8 finału Ligi Mistrzów. Jak donosi magazyn „AS”, organizacja uległa presji ze strony ze strony klubów.  

Koronawirus mocno pokrzyżował plany UEFIE, która musiała zawiesić rozgrywki Ligi Mistrzów w połowie 1/8 finału. Na ten moment do ćwierćfinału zdołali awansować: Atalanta, PSG, RB Lipsk i Atletico Madryt. Jednak kolejne zespoły czekają na swoje mecze rewanżowe: Juventus – Lyon (0:1 w pierwszym meczu), Real Madryt – Manchester City (1:2), Barcelona – Napoli (1:1) i Chelsea – Bayern (0:3).

Liga Mistrzów: Nowy plan UEFA

Pierwsze informacje donosiły, że rewanże odbędą się na neutralnym terenie w Portugalii, gdzie zaplanowano Final 8, czyli mini turniej, w którym weźmie udział osiem klubów, które rozegrają po jednym meczu bez żadnych rewanżów. Jednak taki pomysł nie przypadł do gustu drużynom, które swoje pierwsze spotkania grały na wyjeździe. Jak informuje dziennik „AS”, najbardziej przeciwni takim planom była Barcelona i Manchester City. To pod ich naciskami, UEFA miała ustalić, że rewanżowe mecze 1/8 finału zostaną rozegrane w tych miejscach, w których potencjalnie miały odbyć się przed zawieszeniem rozgrywek.

Rewanże pozostałych czterech par zaplanowano na 7-8 sierpnia.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/as.com