Sensacyjne zmiany w Lidze Mistrzów. Turniej zakończy się w Niemczech?

29.05.2020 17:18
Finał Ligi Mistrzów może odbyć się w Niemczech
fot. Shutterstock

"The Independent" uważa, że półfinały i finał Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w formie Final Four. Zdaniem mediów, decydujące mecze odbyłyby się w Niemczech.

Na tę chwilę finał Ligi Mistrzów ma odbyć się 29 sierpnia w Stambule. Jednak miejsce najważniejszego meczu europejskich pucharów stanęło pod znakiem zapytania. „The Independent” podaje, że Turcy rozważają wycofać się z organizacji spotkania, ponieważ sami przyznają, że mecz bez publiczności może przynieść straty finansowe.

Angielski dziennik ujawnił przecieki z UEFA, która rozważa zmienić decydującą fazę LM. Według dziennikarzy kończące rozgrywki odbyłyby się na neutralnym terenie. Wówczas turniej przybrałby formę Final Four (półfinały i finał) lub imprezy z udziałem ośmiu ćwierćfinalistów. W podobnym tonie wypowiadają się: włoskie Sky Sport Italia i niemiecki Bild.

Liga Mistrzów: Gdzie odbędzie się Final Four?

Gdyby zasady weszłyby w życie, gospodarzem turnieju zostałoby jedno z niemieckich miast. Nasi zachodni sąsiedzi jako pierwsi wznowili rozgrywki i pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do obecnych warunków. Poza Niemcami, innym faworytem jest Lizbona.

Dokończenie tegorocznych zmagań Ligi Mistrzów planowane jest na sierpień – zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych. Pierwsze mecze Champions League miałyby się odbyć w dniach 7-8 sierpnia. Wówczas rozegrano by resztę spotkań 1/8 finału. Z kolei ćwierćfinały mogą zostać przeprowadzone w dniach 13-14 sierpnia.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/independent.co.uk