Zamknij

Liga Mistrzów: Zasada bramek na wyjeździe przestanie obowiązywać? Pomysł UEFA

27.05.2021 12:28
Liga Mistrzów
fot. PAP/EPA

UEFA zastanawia się nad zlikwidowaniem zasady bramek na wyjeździe – donosi The Times. W piątek organizacja piłkarska ma przedyskutować tę sprawę.

Liga Mistrzów bliska kolejnej rewolucji? Chodzi o przepis, który od 1965 roku obowiązuje w europejskich pucharach. Mowa o bramkach na wyjeździe, gdzie regulamin jasno mówi, że w przypadku, kiedy „obie drużyny strzeliły taką samą liczbę bramek w obu meczach, ten, który strzelił więcej goli na wyjeździe, kwalifikuje się do kolejnej rundy”.

Media co jakiś czas wracają do tego tematu. W ostatniej edycji Ligi Mistrzów znów zrobiło się głośno w tej kwestii po ćwierćfinałowym meczu Bayernu z PSG. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu górą byli paryżanie, którzy wygrali 3:2, a w drugim lepsi byli mistrzowie Niemiec, triumfując 1:0. Ostatecznie do półfinału awansował zespół Mauricio Pochettino.

Liga Mistrzów bez zasady bramek na wyjeździe?

Zdaniem „The Times” w piątek ma odbyć się spotkanie Komitetu Rozgrywek Klubowych UEFA. Jedną z omawianych spraw ma być właśnie kwestia bramek zdobytych na wyjeździe. Według brytyjskich dziennikarzy, kilku działaczy popiera pomysł usunięcia tego przepisu z regulaminu.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy ewentualna zmiana miałaby wejść w życie i czy objęłaby tylko Ligę Mistrzów, czy obowiązywałaby też inne europejskie rozgrywki.

RadioZET.pl