Zamknij

Nowy plan UEFA na dokończenie Ligi Mistrzów. Kluby nie będą zadowolone

02.07.2020 16:28
Plan UEFA na dokończenie Ligi Mistrzów
fot. AP/Associated Press/East News

„The Times” informuje, że UEFA poza przeprowadzeniem turnieju finałowego w Lizbonie, zastanawia się nad zorganizowaniem tam jeszcze meczów rewanżowych 1/8 finału. Plany może pokrzyżować im koronawirus, który w Portugalii coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom.

Koronawirus coraz bardziej daje o sobie znać w Portugalii. W samej Lizbonie poziom zakażeń nadal jest bardzo wysoki, a rząd wraca do różnych obostrzeń, które mają wyhamować pandemię. Restrykcje obejmują m.in. zamykanie sklepów spożywczych o godzinie 20 poza hipermarketami, które mogą być otwarte o dwie godziny dłużej. Warto zaznaczyć, że zmiany nie dotyczą centrum Lizbony.

Mimo to UEFA ze spokojem obserwuje to, co dzieje się w tym kraju, w którym za 1,5 miesiąca ma odbyć się turniej finałowy Ligi Mistrzów. Dokładniej, bo 12 sierpnia mają rozpocząć się ćwierćfinały, a wielki finał zaplanowano na 23 sierpnia. Mecze mają odbywać się bez starć rewanżowych. Jednak jak się okazuje, federacja chce pójść o krok dalej.

Nowy plan UEFA na dokończenie Ligi Mistrzów

„The Times” pisze, że działacze zastanawiają się nad przeprowadzeniem również meczów rewanżowych 1/8 finału, które też miałyby odbyć się w Portugalii. Brane są pod uwagę stadiony w Porto i Guimaraes. Taka decyzja może nie spodobać się Barcelonie, Bayernowi, Manchesterowi City czy Juventusowi, którzy swoje pierwsze mecze 1/8 rozgrywali na wyjeździe.

Na ten moment do ćwierćfinału zdołali awansować: Atalanta, PSG, RB Lipsk i Atletico Madryt. Rewanże pozostałych czterech par zaplanowano na 7-8 sierpnia.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/thetimes.co.uk