Zamknij

Real, Barcelona i Juventus wykluczone z Ligi Mistrzów? Ceferin podjął decyzję

03.06.2021 11:06
Aleksander Ceferin
fot. RICHARD JUILLIART/AFP/East News

Real Madryt, Barcelona i Juventus Turyn mają zostać wykluczone z rozgrywek Ligi Mistrzów – donosi włoska „La Repubblica”. Zdaniem dziennikarzy władze UEFA w ten sposób chcą ukarać kluby, które nie wycofały się z Superligi.

Real Madryt, Barcelona i Juventus zostały ostatnimi klubami, które nie wycofały się z pomysłu Superligi. W połowie kwietnia z grupy 12 zespołów z projektu zrezygnowały: Atletico, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Liverpool, Tottenham, Arsenal, AC Milan i Inter.

Jako pierwsze zaczęły odchodzić angielskie drużyny, a po nich identyczne decyzje podjęło Atletico oraz Milan i Inter. Ostatecznie przy nowym formacie nieugięty pozostał jedynie Real, Barcelona i Juventus.

Liga Mistrzów: UEFA wykluczy trzy kluby z rozgrywek

W związku z tym UEFA chce surowo ukarać te kluby, które dalej próbują postawić na swoim. Jak informuje „La Repubblica” Aleksander Ceferin postanowił wykluczyć te zespoły z Ligi Mistrzów na dwa lata. Zdaniem włoskim mediów oficjalny komunikat ma zostać podany jeszcze przed Euro 2021. W ten sposób UEFA chce pokazać, że nie boi się wyciągać surowych konsekwencji wobec gigantów futbolu. Według prezydenta federacji taki krok zniechęci do wznowienia pomysłu Superligi.

Real, Barcelona  Juventus mają zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Kluby już szykują apelacje do UEFA oraz do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

RadioZET.pl