Zamknij

Liga Mistrzów: UEFA wyznaczyła gospodarzy finałów kolejnych edycji

24.09.2019 22:01
Krestovsky Stadium
fot. Peter Erik Forsberg/agefotostock/East News

Komitet Wykonawczy UEFA wyznaczył gospodarzy finałów kolejnych edycji. Stadionami, na których odbędą się najważniejsze mecze europejskich rozgrywek będą kolejno Stadion Kriestowskij w St. Petersburgu, Allianz Arena w Monachium oraz Wembley Stadium w Londynie. Wybór gospodarza finału 2022 w postaci stolicy Bawarii otwiera przed Robertem Lewandowskim wielką szansę na zdobycie Champions League na stadionie własnego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W St. Petersburgu, Monachium i Londynie odbędą się kolejno od 2021 roku finały piłkarskiej Ligi Mistrzów - zadecydował we wtorek w Lublanie Komitet Wykonawczy UEFA. Po raz pierwszy postanowiono wybrać od razu trzech gospodarzy.

Liga Mistrzów: Poznaliśmy gospodarzy finałów kolejnych edycji

Mecze odbędą się na stadionach Zenitu (Stadion Kriestowskij), Bayernu (Allianz Arena) i na Wembley. Na tych trzech obiektach zaplanowane są także spotkania mistrzostw Europy 2020.

To oznacza, że napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski ma szansę w 2022 roku zagrać w finale "u siebie" na Allianz Arenie.

Komitet Wykonawczy zadecydował również, że finał Ligi Europy w 2021 roku rozegrany zostanie w Sewilli. Z kolei mecz o Superpuchar UEFA 2021 - między zwycięzcami Ligi Mistrzów i Europy - odbędzie się w Belfaście.

Już wcześniej podano lokalizacje finałów w sezonie 2019/20. Liga Mistrzów zakończy się w Stambule, Liga Europy w Gdańsku, a spotkanie o Superpuchar UEFA rozstrzygnięte zostanie w Porto.

RadioZET.pl/PAP/MG