Liga Mistrzów: Sensacja w 1/8 finału, Porto pokonało Juventus

17.02.2021 23:00
FC Porto - Juventus na żywoo

FC Porto pokonało u siebie Juventus 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 9 marca w Turynie.

• Juventus przegrał pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto 1:2
  • Bramki strzelali Mehdi Taremi, Moussa Marega (dla Porto) i Federico Chiesa (dla Juventusu)
  • Rewanżowe spotkanie odbędzie się 9 marca w Turynie

Juventus rozpoczął spotkanie w najgorszy możliwy sposób. Już w 1. minucie koszmarny błąd popełnił Rodrigo Bentancur, który "za krótko" podał do Wojciecha Szczęsnego. Piłkę przejął Mehdi Taremi i z bliska pokonał polskiego bramkarza.

Porto prezentowało się bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Goście nie potrafili stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia pod ich bramką. Jedną z nielicznych okazji mistrzowie Włoch mieli po strzale przewrotką Adriena Rabiota, ale nawet gdyby w tej sytuacji Francuz trafił do bramki, to sędzia gola by nie uznał, gdyż dopatrzył się pozycji spalonej.

Liga Mistrzów: FC Porto pokonało Juventus w 1/8 finału

Na przerwę Porto schodziło przy prowadzeniu 1:0. Drugiego gola strzeliło kilkanaście sekund po wznowieniu gry. Tym razem z najbliższej odległości trafił Moussa Marega.

Strata kolejnego gola nie obudziła Juventusu, który nadal miał ogromne problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowych. Grę Starej Damy ożywił nieco Alvaro Morata, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. To jednak nie on był bohaterem akcji z 83. minuty. Lewą stroną ruszył Rabiot, który potem wycofał piłkę w pole karne do Federico Chiesy, a ten strzałem w długi róg pokonał Agustina Marchesina.

W doliczonym czasie gry piłkarze Juventusu domagali się jeszcze rzutu karnego po faulu na Cristiano Ronaldo. Sędzia nie podyktował jednak "jedenastki" i zakończył spotkanie.

Rewanżowy mecz w Turynie zaplanowano na 9 marca.