Liga Mistrzów: PSG rozgromiło Club Brugge, Liga Europy dla RB Lipsk

07.12.2021 20:45
PSG

Paris Saint-Germain rozgromiło u siebie Club Brugge 4:1 w meczu ostatniej, szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, zaś RB Lipsk pokonał na własnym stadionie Manchester City 2:1. Przed tymi spotkaniami wiadomo było już, kto z którego miejsca awansował do 1/8 finału, ale nie było pewne, kto zajmie trzecie miejsce i uzyska promocję do Ligi Europy. Tę zdobyły ostatecznie "Byki".

RB Lipsk dzięki zwycięstwu nad Manchesterem City 2:1 w szóstej, ostatniej kolejce fazy grupowej  Ligi Mistrzów awansowało do 1/16 finału Ligi Europy. Promocję z pierwszego miejsca do 1/8 finału LM "The Citizens" zagwarantowali sobie już kolejkę wcześniej.

Strzelanie na Red Bull Arenie rozpoczął Węgier Dominik Szoboszlai, a potem kolejnego gola dołożył Portugalczyk Andre Silva. W 77. minucie Algierczyk Riyad Mahrez sprawił, że "Obywatele" złapali kontakt z "Bykami", jednak na nic się to zdało, bowiem zaledwie sześć minut później bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał Kyle Walker i mistrzowie Anglii musieli cofnąć się do obrony. Ostatecznie wynik meczu się już nie zmienił i City przegrało 1:2.

Również w Paryżu wiedziano już, że PSG awansuje do kolejnej rundy, ale gospodarzom nie przeszkodziło to w potwierdzeniu swojej siły i rozgromieniu Club Brugge, które w końcu biło się z Lipskiem o awans do LE.

Dwa gole dla paryżan zaliczyli kolejno Kylian Mbappe i Argentyńczyk Lionel Messi. Honorowe trafienie dla Belgów zaliczył Mats Rits.

We wtorek zapadną jeszcze ostatnie rozstrzygnięcia w grupach B-D. W środę natomiast zagrają zespoły z grup E-H.