Napoli lepsze od Liverpoolu, świetne widowisko na otwarcie Ligi Mistrzów

17.09.2019 22:50
Napoli - Liverpool

Napoli pokonało Liverpool 2:0 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy strzelali Dries Mertens i Fernando Llorente. Oba zespoły stworzyły na San Paolo godne zapamiętania widowisko.

W Neapolu doszło do "powtórki" meczu z października ubiegłego roku, kiedy gospodarze także rywalizowali z Liverpoolem w fazie grupowej. Napoli zwyciężyło wówczas 1:0 w drugiej kolejce, a w ostatniej przegrało takim samym wynikiem na wyjeździe. Ostatecznie to "The Reds" awansowali do fazy pucharowej, a później sięgnęli po trofeum.

Także tym razem wicemistrz Włoch poradził sobie z liderem angielskiej ekstraklasy. Spotkanie przez długi czas było wyrównane i szanse bramkowe miały oba kluby, ale zgodnie je marnowały. Dopiero w 80. minucie szkocki obrońca gości Andrew Robertson sfaulował w polu karnym Hiszpana Jose Callejona, a "jedenastkę" wykorzystał Belg Dries Mertens. W doliczonym czasie błąd obrony Liverpoolu wykorzystał inny Hiszpan Fernando Llorente, ustalając wynik.

- Wygraliśmy niesamowity mecz, ale musimy być konsekwentni. Przed rokiem też pokonaliśmy Liverpool, ale to na nic, jeśli nie zagramy dobrze w następnych spotkaniach - przestrzegł Mertens na antenie telewizji Sky Sport.

Od 66. minuty w ekipie gospodarzy grał Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik był rezerwowym.

Dopiero drugi raz w historii Ligi Mistrzów obrońca trofeum przegrał mecz pierwszej kolejki. Poprzednio przydarzyło się to AC Milan w sezonie 1994/95 (0:2 z Ajaxem Amsterdam).

Liderem grupy E został Red Bull Salzburg, który rozgromił u siebie KRC Genk 6:2. W kadrze meczowej gości zabrakło Jakuba Piotrowskiego.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ NAPOLI - LIVERPOOL:

22:56

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro - na kolejne relacje z meczów Ligi Mistrzów.

90. min.

Koniec meczu! Napoli pokonuje Liverpool 2:0!

90. min.

Spokojnie teraz grają gospodarze. Już nic nie odbierze im zwycięstwa.

90. min.

Prosty błąd Liverpoolu w obronie, Llorente dopada do piłki w polu karnym i w prostej sytuacji pakuje ją do siatki!

90. min.

GOOOL!!! Napoli prowadzi 2:0!!!

90. min.

Napoli umiejętnie oddala grę od własnej bramki.

90. min.

Aż pięć minut dolicza arbiter.

90. min.

Llorente fauluje w środku pola. Żółta kartka.

86. min.

Liverpool stara się odrobić straty. Henderson w pole karne... Niecelny strzał Matipa

85. min.

Napoli miało szansę na kontratak, ale stracił piłkę w środku pola Zieliński.

84. min.

Salah na prawej stronie. Powstrzymany jednak przez wracającego Fabiana Ruiza.

81. min.

GOOOL!!! Napoli prowadzi 1:0!

81. min.

Mertens podchodzi do piłki...

80. min.

Rzut karny dla Napoli!

79. min.

Dośrodkowanie w pole karne... Minął się z piłką Mane.

78. min.

Llorente walczył o piłkę z Van Dijkiem. Faulował.

75. min.

A jednak Allan schodzi z boiska. W jego miejsce Elmas.

74. min.

Ładnie pograł Firmino z Mane - strzał z bliska! Broni Meret!

72. min.

Leżał przez dłuższy czas na murawie Alan. Zmiana chyba jednak nie będzie konieczna.

68. min.

Jeszcze jedna zmiana w Napoli: Llorente pojawia się w miejsce Lozano.

66. min.

Zmiana także w Napoli: Zieliński za Insigne.

66. min.

Zmiana w Liverpoolu: Wijnaldum za Milnera.

65. min.

Ależ błąd Manolasa! Fatalnie zagrał piłkę pod nogi Salaha, który potem w sytuacja sam na sam przegrał z Meretem! Trzeba też podkreślić świetną interwencją włoskiego bramkarza.

61. min.

Mnóstwo fauli Liverpoolu. Milner tym razem ogląda już żółty kartonik.

57. min.

Żółta kartka za to dla Robertsona za faul na Callejonie.

56. min.

Agresywnie w środku pola Milner. Fauluje, ale nie na żółtą kartkę.

54. min.

Insigne domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką Arnolda. Jest jeszcze konsultacja VAR... Sędzia nakazuje grać dalej.

51. min.

Wysoki pressing Liverpoolu. Meret wybija piłkę w aut.

48. min.

Co za akcja Napoli! Szybko przeniesiona gra pod pole karne, Mario Rui dośrodkowuje na Mertensa - strzał! Cudownie broni Adrian!

46. min.

Przed nami druga część meczu!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Napoli - Liverpool 0:0!

44. min.

Milner dośrodkowuje w pole karne.. Firmino strzela! Minimalnie obok!

43. min.

Kapitalny kontratak Liverpoolu! Milner wpadł w pole karne, dograł do Salaha, ale w ostatniej chwili wmieszał się w to wszystko Mario Rui.

42. min.

Dośrodkowanie, ale wybija piłkę Van Dijk.

41. min.

Ofensywne wejście Alana. I wywalczył rzut rożny.

36. min.

Schodzi do środka Salah, strzela zza pola karnego! Obok!

33. min.

Dużo walki w środku pola. Tempo meczu nieco spadło.

28. min.

Spróbował z dystansu Firmino. Za słabo, by pokonać Mereta.

25. min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie... Van Dijk wygrywa walkę o piłkę z Koulibalym.

22. min.

Teraz Salah w polu karny, przekłada piłkę - strzela! Zablokowany!

20. min.

Liverpool w kolejnym kontrataku, piłka na lewą stronę do Mane - strzał z ostrego kąta! Broni Meret!

18. min.

Mertens chyba chciał zaskoczyć lobem Adriana. Strzał zbyt lekki.

15. min.

Zagranie w pole karne do Mane, jednak skrzydłowy Liverpoolu źle przyjmuje piłkę.

13. min.

Teraz prosta strata Ruiza w środku pola, piłka znów na wolne pole do Salaha. Egipcjanin przegrał jednak pojedynek z Koulibalym.

12. min.

Spróbował Fabinho z dystansu, ale jego strzał zablokowany.

9. min.

Henderson w pole karne do Mane, ale za mocno.

8. min.

Fabian Ruiz strzela zza pola karnego... Broni Adrian! Jeszcze dobitka - znów Adrian! Lozano dobija głową, ale jest na spalonym.

4. min.

Mertens na prawej stronie. Dośrodkowanie... wybija Van Dijk.

3. min.

Kontratak Liverpoolu, Salah w pojedynku biegowym z Manolasem, wpada w pole karne... w ostatniej chwili Grek wstawił nogę i wybił piłkę.

2. min.

Wysoki pressing Liverpoolu daje efekty. Callejon przejmuje piłkę, ale potem w łatwy sposób ją traci.

1. min.

Mamy pierwszy gwizdek!

21:01

Pora na przywitanie obu ekip i za chwilę zaczynamy.