Manchester United rozbił RB Lipsk aż 5:0. Hat-trick Marcusa Rashforda

28.10.2020 22:55
Man. Utd - RB Lipsk NA ŻYWO

Manchester United w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgromił u siebie RB Lipsk 5:0. Bohaterem meczu był Marcus Rashford, który strzelił trzy gole.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że spotkanie zakończy się tak jednostronnym wynikiem. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko jednym golem, którego w 21. minucie zdobył Mason Greenwood.

Skromne prowadzenie Czerwonych Diabłów utrzymywało się do 74. minuty. Wtedy dał o sobie znać wprowadzony z ławki rezerwowych duet Bruno Fernandes - Rashford. Portugalczyk kapitalnie zagrał na wolne pole do Anglika, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam. Cztery minuty później utalentowany napastnik podwyższył na 3:0.

Liga Mistrzów: Manchester United rozbił RB Lipsk

Mimo tego, piłkarze z Old Trafford nie odpuszczali i szukali kolejnych goli. W 87. minucie na 4:0 trafił Anthony Martial, który wykorzystał rzut karny. Chwilę później piłkę do siatki skierował Edinson Cavani. Jego bramka nie została jednak uznana, gdyż w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Rashford, czym skompletował hat-tricka i przesunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów 2020/2021.

Manchester United po dwóch kolejkach jest liderem grupy H z sześcioma punktami na koncie. Drugie jest PSG, które pokonało w środę Istanbul Basaksehir 2:0. RB Lipsk z trzema "oczkami" na koncie zajmuje trzecią lokatę.