Liga Mistrzów: Manchester United pokonany, wielki hit dla PSG

02.12.2020 22:55
PSG - Manchester United

Manchester United w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrał u siebie z PSG 1:3. Tym samym przed ostatnią serią spotkań żadna z tych ekip nie może być pewna awansu do 1/8 finału.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości, którzy od początku przejęli inicjatywę i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Do piłki odbitej w polu karnym dopadł Neymar i strzałem z ostrego kąta pokonał Davida De Geę.

Gospodarze nie mieli wielu okazji do odrobienia strat, ale jedną z nich wykorzystali. W 32. minucie Marcus Rashford zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła obok bezradnego Keylora Navasa.

Piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 1:1. Po zmianie stron inicjatywę niespodziewanie przejęły Czerwone Diabły. Doskonałą okazję do strzelenia gola miał Anthony Martial, ale z bliskiej odległości posłał piłkę nad bramką.

Manchester United - PSG: Zwrot akcji w drugiej połowie

Chwilę później do siatki trafić powinien Edinson Cavani, ale w sytuacji sam na sam, po próbie lobowania, trafił w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na United w 69. minucie. W zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Marquinhos i z bliska trafił na 2:1.

To nie był koniec złych wiadomości dla Manchesteru. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę zobaczył Fred. Od tej pory podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie potrafili już przejąć kontroli nad meczem. W doliczonym czasie gry nadziali się na kolejny kontratak, zwieńczony golem na 3:1 przez Neymara.

Ten wynik oznacza, że przed ostatnią kolejką PSG, Manchester United i RB Lipsk, który pokonał Istanbul Basaksehir 4:3, mają po trzy punkty. Paryżanie, aby awansować bez względu na wynik drugiego starcia, muszą pokonać w ostatniej kolejce właśnie Turków. RB Lipsk i Manchester United zagrają ze sobą w bezpośrednim starciu. Wygrany będzie świętować awans.