Liga Mistrzów: Koszmar Varane'a, City ograło Real i zagra w 1/4 finału

07.08.2020 23:08
Real Madryt

Manchester City pokonał Real Madryt 2:1 i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Koszmarny występ zaliczył Raphael Varane, który "podarował" wicemistrzom Anglii dwie bramki. Trudno jednak powiedzieć, by Obywatele nie zasługiwali na awans. W dwumeczu okazali się lepsi od Królewskich w stosunku 4:2.

Real Madryt przystępował do tego spotkania ze stratą jednego gola. Pierwszy mecz w Madrycie zakończył się bowiem zwycięstwem City 2:1. Ponadto z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Sergio Ramos i nie mógł grać w rewanżu.

Liga Mistrzów: Manchester City - Real Madryt 2:1

Zastąpił go Eder Militao i spisał się całkiem nieźle, czego nie można powiedzieć o bardziej doświadczonym Raphaelu Varanie. Francuz pierwszy błąd popełnił już w 9. minucie. W iście juniorski sposób stracił piłkę pod własną bramką, przejął ją Jesus, który podał do Sterlinga. Anglik wpakował futbolówkę praktycznie do pustej bramki.

Real nie złożył broni i w 28. minucie doprowadził do remisu. Dośrodkowanie Rodrygo z prawej strony wykorzystał Karim Benzema, który po strzale głową pokonał Edersona.

W drugiej połowie kolejny fatalny błąd popełnił Varane. Tym razem zbyt lekko podał głową do Courtois, przez co piłkę przejął Gabriel Jesus i umieścił ją w siatce obok bezradnego bramkarza Królewskich.

Liga Mistrzów: Manchester City - Lyon w 1/4 finału

Tym samym Manchester City pokonał w dwumeczu Real Madryt 4:2 i zagra w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Tam spotka się z Olympique Lyonem, który sensacyjnie wyeliminował Juventus.